Apple’dan çocuklar için ücretsiz kodlama atölyesi #

Apple tarafından WWDC 2014 etkinliğinde duyurulan ve Apple cihazlara özel uygulamaları geliştirmek amacıyla kullanılan özel yazılım dili Swift’in temellerini çocuklara eğlenceli şekilde öğretebilmek için ücretsiz kodlama atölyesi oluşturuldu.

Swift Playgrounds ile birlikte çocuklar ve Swift’i öğrenmek isteyen yetişkinler bu yazılım dilinin mantığını anlama ve deneyimleme şansını yakalayabiliyorlar. Uygulama içerisindeki bulmacaları çözerek seviye yükseltilebiliyor ve ilerlemeyle birlikte daha gelişmiş kavramlar öğrenilebiliyor. Aslında bu tamamen bir oyun değil, kullanıcılar özgün uygulamalarını başarılı şekilde oluşturduğunda Xcode’a aktarabilir ve App Store’da yayınlayabilirler.

Kodlama bilgisi gerektirmeyen ve başlangıç seviyesindekiler için harika bir öğrenme fırsatı olan Swift Playgrounds iPad ve Mac cihazlara ücretsiz şekilde indirilebiliyor.

Kodlama atölyesi 5 Aralıkta Today at Apple’da başlıyor!

Kodlama atölyesi 5 Aralık #'ta Today at Apple'da başlıyor

Today at Apple ile verilen ücretsiz atölye etkinlikleri sayesinde yediyen yetmişe yeteneklerini teknolojiyle birleştirmek isteyen birçok kişi eğlenerek öğreniyorlar ve boş vakitlerini kendilerine faydalı şekilde geçiriyorlar. Atölye listesine yeni eklenen “Uygulamanızın İlk Kodlarını Yazın” etkinliğiyle çocuklar Apple mağazalarında kodlamanın temellerini öğrenebilecekler. 10 yaş ve üzerindeki büyük çocuklar için önerilen bu etkinliğe ister bireysel isterseniz de grup olarak rezervasyon yaptırılabiliyor.

Bir Apple ürünü olmayan ancak etkinliğe katılım yapmak isteyenler için Apple tarafından gerekli donanım etkinlik alanı içerisinde sağlanıyor. Bu etkinlik dünya çapındaki Apple mağazalarında ve ülkemizdeki Apple Zorlu Center, Akasya ve Bağdat Caddesi konumlarında sunuluyor. Etkinliğe katılmak ve uygunluk durumunu kontrol etmek isterseniz Today at Apple sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: 
https://www.apple.com/tr/newsroom/2022/11/apple-expands-its-coding-education-resources-with-a-new-today-at-apple-session/

Kaynak: 
https://www.apple.com/tr/swift/playgrounds/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir