#

WhatsApp, normal sohbetler ve daha önce duyurulan Topluluklar‘dan farklı olarak daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayacak Kanallar özelliğini tanıttı. Kanallar ile kendi kitlenizi oluşturabilir veya daha önce oluşturulan WhatsApp kanallarına katılabilirsiniz.

Gizliliğin ön planda tutulduğu WhatsApp Kanallar, kanal sahibi ve katılımcıların telefon numarasını gizleyecek. Böylece geniş kitlelerle etkileşim içindeyken telefon numaranızın diğer kullanıcılara gözükmesi gerekmeyecek.

 #

Diğerlerinin WhatsApp Kanallar kitlesini keşfedin

WhatsApp Kanallar‘ın tam sürümünün herkese açık olarak sunulmasıyla birlikte uygulamada sohbetlerinizden ayrı Kanallar sayfası yer alacak. Bu sayfadan kanalının dizine eklenmesine izin vermiş kullanıcıların kitlesine katılabileceksiniz. Bu kanallarda yayınlanan duyurular bir aylık süreyle WhatsApp tarafından saklanacak ve sonrasında herkesin cihazından silinebilecek. Aynı zamanda kanal sahibi paylaşımların ekran görüntüsünün alınmasını engelleyebilecek.

WhatsApp Kanallar herkese açık bir fikirle sunulduğundan ilk etapta uçtan uça şifreleme sunulmayacak. Ancak WhatsApp tarafından ileride daha özel kitlelere hitap eden kanallar için uçtan uça şifreleme seçeneğinin sunulabileceği paylaşıldı.

Gizlilik ve güvenlikle ilgili harika seçenekler sunan WhatsApp, tıpkı kurumsal sohbetlerde olduğu gibi güvenilir kanallar için doğrulanmış tik işareti gösterecek. Özel BETA programıyla hayata geçirilen WhatsApp Kanallar şimdilik Singapur ve Kolombiya ülkelerinden belirli kişiler tarafından kullanılabilecek.

Kaynak: 
https://blog.whatsapp.com/introducing-whatsapp-channels-a-private-way-to-follow-what-matters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir