#

WhatsApp Business uygulaması ile işletmelerle hızlı ve güvenli iletişimin yolunu yakalayan WhatsApp, daha önce Hindistan’da sohbet içi ödeme özelliğini kullanıma sunduğunu açıklamıştı. Bu özelliğin kullanıldığı ülkeleri arttırmak amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda Brezilya’da sohbet içi ödemeleri denedikleri açıklandı.

Mark Zuckerberg, Hindistan’ın popüler marketi JioMart ile ortaklıklarını Ağustos ayında kendi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmıştı. Bu ortaklık ile beraber Hindistan’da ikamet eden WhatsApp kullanıcıları marketin WhatsApp kataloğu üzerinden ürünleri sepetlerine ekleyebiliyor ve ek bir uygulama gerekmeden sohbet içi ödeme yapabiliyorlar.

 #

Sohbet içi ödemeler, işletme arama ve daha fazlası

WhatsApp, sohbet içi ödemeler özelliğini Brezilya’daki ödeme sistemi partnerleriyle test ettiklerini belirtti. Bu özelliğin yanı sıra WhatsApp kullanıcıları duyurulan işletme bulma aracıyla birlikte çevresindeki işletmeleri kolay bir şekilde arayabilecekler, kataloglarını görüntüleyebilecekler ve işletme ile sohbet başlatabilecekler. İşletme arama özelliği ise şimdilik Brezilya, Endonezya, Birleşik Krallık ve Kolombiya’da kullanıma sunulacak.

Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp ile yakın zamanda belirli ülkelerde kullanıma sunulacak özellik ile ulaşım bileti satın almadan banka hesabı açmaya birçok işlem yapılabilecek.

Kaynak: 
https://blog.whatsapp.com/find-message-and-buy-on-whatsapp

Kaynak: 
https://about.fb.com/news/2022/08/shop-on-whatsapp-with-jiomart-in-india/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir