#

Eğer televizyonunuz da destekliyorsa 4K görüntüyü ekrana aktarabilen Apple TV 4K’ın kutusunu açtığımızda ürünün yanı sıra uzaktan kumanda ve güç adaptörü bizi karşılıyor. Apple’ın tüm ürünlerinde olduğu gibi bu üründe de sade tasarımı dikkatimizi çekmeyi başarıyor.

HDMI 2.1‘le ekranınıza bağlanan Apple TV 4K, yüksek çözünürlük destekleyen ekranlarla ultra görüntü kalitesini kullanıcılarına sunuyor. Bluetooth 5.0 teknolojisiyle cihaza bağlanan uzaktan kumanda Apple TV 4K’yı kontrol etmeniz için tek yöntem değil. Çokça bahsedilen Apple ekosisteminin başarısını Apple TV 4K’da da görebildiğimiz iPhone entegrasyonu gerçekten başarlı çalışıyor. Uzaktan kumandaya gerek kalmadan iPhone üzerinden cihazı kumanda edebiliyorsunuz.

Fiziksel kumandasında bulunmayan Face ID kullanarak TV uygulamasından satın almaları da iPhone ile gerçekleştirmeniz mümkün. iPhone ile Apple TV 4K’nın harika uyumu burada sonlanmıyor. Cihazın göstereceği renk dengesi ayarını da iPhone ile kolayca yapabilirsiniz.

Apple TV kumandası hangi kolaylıkları sunuyor?

iPhone’u kumandanın yerine kullanmak iyi bir fikir gibi görünse de uzaktan kumanda üzerinde de benzersiz özellikler bulunuyor. Kumandanın dokunmatik yüzeyiyle kontrolleri gerçekten hızlı yapabiliyor ve ekran klavyesiyle tek tek harflere basmak yerine dikte özelliğiyle sesli klavyeyi kullanabiliyorsunuz.

Film ve dizileri Apple’ın kendi uygulaması Apple TV ile izleyebileceğiniz gibi popüler platformları da TV’ye özel App Store üzerinden yükleyebilirsiniz. Apple TV uygulamasının ve üçüncü parti platformların abonelik gerektirebileceğini unutmayın.

A15 Bionic çipinin kullanıldığı akıllı televizyon cihazına desteklenen Bluetooth klavyeleri bağlayabiliyor ve tam performans kullanabiliyorsunuz.

Apple TV 4K ile akıllı evinizi tek noktada birleştirin

 #

Apple TV ile bir içeriği izlerken sesi AirPods‘unuza aktarmak ve arkadaşınızın AirPods’uyla sesi paylaşmak istiyorsanız bunu Apple TV 4K’yla yapmanız mümkün. Akıllı televizyon deneyimi aslında bu noktada üst seviyeye taşınıyor. Sadece kablosuz internete sahip modelinin yanı sıra kablolu interneti de destekleyen modelini listeleyen Apple, iPhone’unuzda başlattığınız FaceTime görüşmesini Apple TV 4K’ya göndermenizi destekliyor. Müzik, Apple Arcade oyunları ve fotoğraf albümünüzü de görebileceğiniz Apple TV 4K akıllı evinizin vazgeçilmez cihazı haline geliyor.

HomeKit’i destekleyen akıllı ev cihazlarının ana yönetimini tek bir yerden yapabileceğiniz Apple TV 4K‘yı Ev uygulamasıyla eşleştirerek evinizi otomatik hale getirebilirsiniz.

Kaynak: 
https://www.apple.com/tr/apple-tv-4k/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir