Internet Explorer 11 destegi yakinda kesilecek 1 2

Genellikle kullanıcılar tarafından Windows kurulumu ardından Chrome ve diğer yenilikçi web tarayıcılarını indirmek için kullanılan Windows Internet Explorer 11’in desteğinin yakında kesileceği duyuruldu.

İnternet dünyasının yeniliklerini takip etmemesi nedeniyle alternatiflerine göre yavaş ve eski kalan Internet Explorer 11’i son olarak Windows 8.1 işletim sistemi sürümünde görmüştük. Kullanıcılara yeni ve hızlı bir tarayıcı sunmayı amaçlayan Microsoft Internet Explorer’ın ardından diğer tarayıcılara rakip olabilecek Microsoft Edge tarayıcısını kullanıma sunmuştu. Birçok yenilikçi özelliğe sahip Edge, kullanıcılar tarafından kısa sürede tercih edilen tarayıcı olma özelliğini kazandı.

Internet Explorer 11 destegi yakinda kesilecek 2 2
Internet Explorer desteği yakında sonlanacak

Internet Explorer 11 uygulamaları Microsoft Edge üzerinde açılabilecek!

Internet Explorer 11’in güncelleme desteğinin sona ermesi ardından Microsoft’un başarılı web tarayıcısı Microsoft Edge üzerinde Internet Explorer’da kullandığınız uygulamalar IE modu ile açılabilecek.

Uzun süredir genellikle Windows 7 için güvenlik güncellemeleri yayınlanan Internet Explorer 11’e verilen destek kısa süre sonra son bulacak.

Internet Explorer 15 Haziran’da veda ediyor

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre Internet Explorer 11’e verilen destek 15 Haziran tarihinde sonlanacak ve önerilen tarayıcı Microsoft Edge’ye geçiş yapılacak. Bu nedenle Internet Explorer kullanıcılarının Microsoft Edge’ye geçiş yapmaları öneriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir