En çok kullanılan 6 internet tarayıcısını sizler için bir araya derledik.

Google Chrome

Çoğu kişinin severek kullandığı Google’ın web tarayıcısı Chrome’a binlerce eklenti ve tema yüklenebiliyor. Basit ve güvenli olan internet tarayıcısını bilgisayarınıza indirmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Opera

İçerisinde yerleşik olarak reklam engelleme ve VPN eklentisi bulunan Opera tamamen kullanıcı deneyimi için optimize edilmiştir. Sağ görev çubuğu ile diğer tarayıcıların önüne geçen Opera’nın sağ görev çubuğunda Messenger, WhatsApp, İnstagram, Twitter gibi popüler sosyal medya servislerine rahatça ulaşılabiliyor. Ayrıca ekran görüntüsü almanızı sağlayan ve izlediğiniz videoyu pencere içinde pencere şekline almak için kullanabileceğiniz araçlar da mevcut. Opera’nın eklenti ve tema servisinin yanında Chrome tabanlı bir tarayıcı olduğundan Google Chrome’un web mağazasındaki tüm eklentileri de Opera’ya yükleyebiliyorsunuz. Opera tarayıcısını indirmek için tıklayın.

Microsoft Edge

Windows ilk yüklendiğinde Google Chrome tarayıcıyı yüklemek için kullanılan Microsoft Edge, Microsoft tarafından üretilse de hem Windows hem de macOS bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Diğer tarayıcılara göre yavaş çalıştığından tercih edilmeyen tarayıcı Microsoft tarafından optimize edilmektedir.

Opera GX – Oyuncu tarayıcısı

Oyuncular için oluşturulmuş, Opera’nın ana tarayıcısındaki tüm özellikler mevcut olan GX tarayıcı üzerinden RAM gibi bileşenleri kontrol edebilir, Twitch’e kolayca bağlanabilirsiniz. Neon bir tasarıma sahip olan Opera GX’i indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Brave

Opera alternatifi olarak kullanılan Brave üzerinde Opera gibi geliştirilen araçlar mevcut. Tamamen güvenlik için oluşturulmuş Brave tarayıcı şu anda hala geliştirilse de indirmek için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Mozilla Firefox

Veri ihlallerini engellemek amacıyla çalışan Mozilla Firefox genellikle Chrome tarayıcısının alternatifi olarak kullanılıyor. En yeni Firefox sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir