Applein son teknolojiyle calisan gozlugu Vision Pro 1

Apple her yıl düzenlediği etkinliklerle hayranlarına yeni teknolojilerini duyuruyor. Bu yıl gerçekleşen etkinlikte yeni işletim sistemleri ve bilgisayar modellerinin yanı sıra üst düzey teknolojiyle çalışan ve Apple ekosistemini sanal dünyaya taşıyacak gözlüğü Vision Pro’yu tanıttı. 

Vision Pro’ya sadece sanal gerçeklik gözlüğü demek haksızlık olacaktır. Bilgisayar deneyiminize ve günlük aktivitelerinize tek bir gözlük ile devam edebileceğiniz gözlük Vision Pro’ya özel olarak tasarlanan visionOS işletim sistemiyle birçok uygulamaya erişmek mümkün. 

Üretkenliği artıracak uygulamalar Vision Pro’da

Safari, Fotoğraflar, Notlar, Mail, Mesajlar, Apple TV, Apple Music, Freeform ve Keynote gibi üretkenliği artıracak yerleşik uygulamalarla gelen Vision Pro’yu gözünüzle bakarak ve elinizi kullanarak kontrol edebileceksiniz. Apple uygulamaları diğer cihazınızla senkronize şekilde çalışacak. Aynı zamanda Macbook ile çalışan Magic Keyboard’u Vision Pro’ya bağlayarak işinizi daha konforlu hale getirebileceksiniz. Macbook kullanırken çalışma ortamınızı Apple gözlüğünüze aktarabileceksiniz. 

Konu işe geldiğinde toplantılar çok önemli bir yere sahip. Vision Pro ile gerçekleştirdiğiniz toplantılar sırasında gözlüğünüz yapay zeka ile sizin dijital bir görüntünüzü oluşturacak ve sanki gözlük takmamış gibi görüntünüzü karşıya iletecektir. 

Applein son teknolojiyle calisan gozlugu Vision Pro 2 jpg webp
Apple’ın son teknolojiyle çalışan gözlüğü Vision Pro

Vision Pro ile çok farklı bir sanal gerçeklik deneyimi

Eğitim amaçlı da kullanabileceğiniz yeni gerçeklik gözlüğüyle üç boyutlu nesneleri rahatlıkla görüntüleyebileceksiniz. Apple’ın yeni 3D teknolojisini kullanan Vision Pro ile unutulmaz anlarınızı kaydedebilecek ve izleyebileceksiniz. 

Günün sonunda eğlenmek isterseniz büyüleyici sinema deneyimi ve oyun keyfine Vison Pro ile ulaşabilirsiniz. Apple Arcade tarafından üretilen visionOS oyunlarını özel oyun kollarını bağlayarak oynayabileceksiniz.

Daha önce görülmemiş gözlük tasarımıyla karşımıza çıkan Vision Pro esnek kafa bandı ve alüminyum alaşıma sahip çerçevesiyle benzersiz bir deneyim sunuyor. Apple’ın ses teknolojisiyle çevre seslerini duyarken üzerindeki teknolojiyle Vision Pro seslerini kaliteli şekilde dinleyebileceksiniz. Ek olarak cam tasarımıyla dışarıdan bakıldığında gözleriniz görülebilecek ve takip edilebilecek. 

Tam şarjla 2 saate kadar pil ömrü ve fişe takılı halde tam gün kullanım sunan gözlük 23 milyon pikselli 4K Mikro OLED ekran teknolojisine sahip. Apple M2 çipi ve işlerinizi milisaniyeler içinde yapmanızı sağlayan yeni R1 çipi ile tanıtılan Apple Vision Pro’nun önümüzdeki yıl ABD’de satışa sunulması planlanıyor. Bu harika gözlüğün fiyatı ise 3499 dolar olacak. 

Kaynak: 
https://www.apple.com/apple-vision-pro/
Kaynak: 
https://www.apple.com/apple-events/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir