Eğer bir YouTube kanalına sahipseniz ve mevcut abone sayınızı izleyenlerin görüntülemesini istemiyorsanız YouTube’un abone gizleme özelliğini kullanmak mantıklı bir seçenek gibi görünüyordu. Bugünden itibaren bu özelliğin kötüye kullanılması nedeniyle hiçbir içerik oluşturucu kanalının abone sayısını gizleyemeyecek.

“Tek başına yeterli olmayacağını biliyoruz”

Abone gizleme özelliği sayesinde içerik oluşturucular taklit edilebiliyor ve spam yorumlar oluşabiliyordu. Bu nedenle YouTube, kullanıcılarını bu istenmeyen yorumlardan korumak ve içerik oluşturucuları taklit etmeyi zorlaştırmak için abone gizleme özelliğini kullanımdan kaldırdı.

Ayrıca bu devam eden güncellemelerin tek başına yeterli olmayacağını bildiğini ekleyen YouTube takımı stratejilerini sürekli geliştirdiklerini açıkladı.

Kanalların isimlerini klavyede yer almayan özel karakterlerle taklit etmeye çalışan ve doğrulanmış ikonu yerine emoji koyan kötü amaçlı kişilerden korunmak için yayınlanan ek güncelleme ile karakter kümesinin daraltıldığı ve onaylı emojisi gibi emojilerin kullanılamayacağı belirtildi.

Bu kararların yanı sıra YouTube Studio için birkaç yorum özelliği güncellemesi yayınlandı. İçerik oluşturuların yorumlarını artık daha kolay bir şekilde denetleyebileceksiniz ve taklit yorumlardan korunabileceksiniz. Bu özelliği kullanmak için yorum denetleme ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Kaynak: 
https://support.google.com/youtube/thread/169359445?hl=tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir