#

Geçtiğimiz sene büyük Big Sur güncellemesinin üstüne çığır açan Monterey güncellemesini tanıtmıştık. Şu anda 12.4 ile en güncel sürümünü indirebildiğimiz Monterey güncellemesini geride bırakacak macOS Ventura’yı inceledik. Detaylar haberimizde.

 #

macOS Ventura ne gibi kolaylıklar sağlayacak?

Apple tarafından dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sisteminin en yeni sürümü olarak tanımlanan macOS Ventura mevcut Macbook ve iMac gibi harika Apple bilgisayarlarınızı en üst düzeye çıkaracak ve macOS deneyiminizi arttıracak.

Özelikle de son macOS güncellemelerinde odaklanmaya önem veren Apple bu güncellemesinde de odaklanmayı ve kolaylıkları arttıracak yepyeni özellikler sunuyor. Son teknolojili iPhone kamerasını Mac cihazınızın web kamerası gibi kullanmanızı sağlayacak yeni özellik ile en iyi kameralı bilgisayarlardan bile daha gelişmiş bir web kameraya sahip olacaksınız. Ayrıca FaceTime’ın Handoff özelliğiyle iOS cihazınızda başlattığınız online toplantıyı macOS cihazınıza rahatlıkla aktarabileceksiniz. Günümüzde FaceTime’ın gerçekten geliştiğini ve Apple harici cihazlarda da görüşme için kullanıldığını eklememiz gerekiyor. Bu gerçekten süper bir özellik.

Safari’de parolasız bir geleceğe önlücük eden macOS Ventura Metal 3’teki yeni gelen geliştirici araçları ile daha iyi bir oyun deneyimi sunacak ancak profesyonellik odaklı bu cihazları sadece oyun için almak çok iyi bir seçim olmayabilir. Yine de iş hayatının stresinden uzaklaşmak için daha iyi bir oyun deneyimine macOS Ventura ile ulaşabilirsiniz. Güçlü Apple çipi ile AAA sınıfı oyunları macOS cihazınızda oynayabileceksiniz.

Bu harika özellikler dışında uygulamalar arasında geçiş yapabilmeyi kolaylaştıran macOS Ventura, Apple ekosistemine uyumluluğu arttıracak. Ayrıca temel Apple uygulamalarında da önemli güzel güncellemeler sunulacak. Özellikle de Mail ve iMessage gibi temel iletişim araçları daha optimize ve yeni özellikler ile çalışacak. Örneğin Mail uygulamasıyla bir e-posta gönderdikten sonraki 10 saniye içerisinde bunu iptal edebileceksiniz.

Yeni macOS Ventura güncellemesi hangi cihazlar ile uyumlu olacak?

Bu harika macOS güncellemesi 2017 ve sonrası iMac, iMac Pro, Macbook Pro, Macbook ile; 2018 ve daha yeni Macbook Air, Mac mini ile; 2019 ve sonrası Mac Pro ile ve 2022 Mac Studio ile uyumlu olacak. Daha fazla bilgi için macOS Ventura’ya ilk bakış sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: 
https://www.apple.com/tr/newsroom/2022/06/macos-ventura-brings-powerful-productivity-tools-new-continuity-features-to-mac/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir