#

WhatsApp’ı bilgisayar üzerinden kullanmak isteyen kullanıcılar WhatsApp Web ya da bunun bilgisayar uygulaması haline getirilmiş sürümlerini kullanmak durumundaydılar.

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp’ın BETA sürümünün yayınlanması ardından WhatsApp Web’e aynı anda 4 adet cihaza kadar bağlanabiliyor ve WhatsApp Web’i kullanırken telefonun aktif bir internet bağlantısına gerek kalmıyordu. Devrim yaratan bu özellikle birlikte yapı taşları atılan yeni WhatsApp uygulamasının Windows için olan sürümünü yayınlandı.

Windows’a uygun arayüzüyle karşınızda yeni WhatsApp

 #

Karşımıza aydınlık ve karanlık mod olmak üzere iki farklı görüntü modu seçeneğiyle karşımıza çıkan WhatsApp Windows uygulaması şu anda Microsoft Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Windows’un teknolojisini kullanarak hazırlanan yeni WhatsApp uygulaması eskiye göre çok daha hızlı ve modern şekilde çalışıyor. Aynı zamanda tasarım anlayışına göz attığınızda Windows’tan esintiler görebilirsiniz. Şu anda yalnızca Windows sürümü yayınlanan bu yeni uygulamanın yakın zamanda macOS için de özel sürümünün yayınlanacağı biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir