WhatsApp arama deneyimini iyilestirdi 2 1

Arkadaş, aile ve ekip içi iletişimlerde çokça kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sesli ve görüntülü aramalar için yeni özellikler eklediğini duyurdu. Yeni duyurulan bu özellikler ile daha fazla kişinin katılabileceği toplantılar yapılabilecek ve arama deneyimi eskiye nazaran daha kolay şekilde gerçekleşebilecek.

Sesli ve görüntülü sohbet özelliği için duyuru yapan şirket gelecek yıl uygulamayı iyileştirme çalışmalarına devam edeceklerini de açıkladı. Ayrıca WhatsApp ile yapılan sohbetlerin uçtan uca şifrelendiğini bir kez daha vurguladı.

WhatsApp arama deneyimini iyilestirdi 2 2 jpg webp
WhatsApp, arama deneyimini iyileştirdi

Arama deneyimi 32 kişilik sohbetlerle artıyor!

Daha önce küçük bir sohbet hacmi olan 8 kişilik toplantılar yapılırken arama deneyiminin 32 kişiye kadar çıkarıldığı açıklandı. Böylece 32 kişilik geniş bir arkadaş grubu veya ekip toplantısı artık rahatlıkla gerçekleştirilebilecek.

Tek yenilik bu değil tabii ki. Sesli veya videolu bir sohbet sırasında tek bir kişiye anlık özel mesaj göndermek artık mümkün. Bu özellik ile toplantı sırasında herkesin görmesini istemediğiniz bir soruyu ekip arkadaşınıza yönlendirmeniz kolaylaşmış oluyor. Ayrıca alternatif görüşme uygulamalarında da gördüğümüz sessize alma özelliği artık WhatsApp ile kullanılabilecek.

Bunların yanı sıra videolu görüşme anında kamerası açık olmayan kullanıcılar arasında o anda konuşan kullanıcı özel renkli ibareler ile tespit edilebilecek ve görüşmeye yeni kişi katıldığında bildirim alınabilecek. Bir toplantı için önceden bağlantı göndermek isteyen kullanıcılar ise Arama Bağlantıları özelliğiyle birlikte artık grup araması için davet bağlantısı oluşturabilecek.

Şu anda Android kullanıcıları için hazır olmayan resim içinde resim modunun sınırlı sayıdaki iOS kullanıcısına yeni güncellemeler ile sunulacağı belirtildi. BETA aşamasında olan bu özellik ile farklı bir uygulamada çalışırken videolu görüşme küçük bir pencere üzerinden takip edilebilecek.

Kaynak: 
https://blog.whatsapp.com/improved-calling-on-whatsapp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir