Xiaomi 13 incelemesi 1 jpg webp

Kutuyu açtığımızda telefonun yanı sıra şarj adaptörü, USB C kablosu, kılavuzlar ve telefon kılıfı bizi karşılıyor. 

Kenarları düz, kaygan bir tasarıma sahip olan Xiaomi 13 kolayca tutabilmeniz ve elinize sığması için tasarlanmış. 50 MP f/1.8 ana kamerası, 12 MP geniş açı kamerası ve 75mm telefoto lensiyle 3 adet kameraya sahip. Üzerinde Leica’nın kamera teknolojisini bulunduran Xiaomi 13 kameralarıyla gerçekten güzel bir seçenek.

Xiaomi 13’ün kamerasıyla çektiğiniz fotoğraflar renk konusunda kalitesini belli ediyor. Leica Vibrant teknolojisi ile renklerin doğallığı ortaya çıkarılırken Leica Authentic ile kontraslarınızı net bir şekilde fotoğraflarınızda görebilirsiniz. 32 MP f/2.0 öz çekim kamerası ve 256 GB depolama alanı ile anılarınızı biriktirebilirsiniz. Performansa da önem veren Xiaomi 13, 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleriyle satılıyor. 

Kamerasını da göz önünde bulundurunca en iyi Xiaomi telefon seçeneklerinden Xiaomi 13, 60 fps ile 4K, 24 fps ile 8K video çekebiliyor. Xiaomi 13’ü kullanarak Dolby Vision teknolojisi ve görüntü sabitlemesiyle profesyonel videolar çekebilirsiniz. 

Xiaomi 13 incelemesi 2 jpg webp
Tasarımıyla öne çıkan Xiaomi 13 incelemesi

Xiaomi 13 HDR ekran teknolojisi kullanıyor

Gelelim ekrana. 6.36 inç boyutunda AMOLED ekrana sahip olan telefon HDR teknolojisini bulunduruyor ve renkleri canlı şekilde görmenize yardımcı oluyor. HDR teknolojisinin ekran kalitesinde gerçekten farklı olduğunu söyleyebilirim. Hoparlörlerindeki film ve dizi izlerken sizi oldukça tatmin edecek Dolby Atmos ile maksimum ses deneyimine ulaşabilirsiniz. 

2. jenerasyon Snapdragon 8 işlemcisi ile performanslı Android telefonlardan Xiaomi 13, 4500 mAh pil ile 14 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Önerilen hızlı şarj seçeneklerini kullanarak tam şarja ortalama 40 dakikada ulaşabileceğinizi ekleyelim.

WiFi 6 kablosuz internet bağlantı, Bluetooth 5.3 ve NFC teknolojilerinin bulunduğu bu akıllı telefonda yüz tanıma ve ekrana gömülü parmak izi kilidi bulunuyor. 

IP68 sertifikası bulunan Xiaomi 13 suya ve toza dayanıklı ancak bu ortamlarda telefonun kullanımı önerilmiyor. İşletim sisteminde Android 13 ve arayüzde MIUI 14 kullanan Xiaomi 13 günümüzde tercih edilebilecek akıllı telefon modelleri arasında. 

Kaynak: 
https://www.mi.com/tr/product/xiaomi-13/specs

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir