#

Profesyonel fotoğrafçıların aradığı optik vizör, pilin süresi, gelişmiş odaklama özelliği ve daha fazlası Nikon D780 DSLR fotoğraf makinesinde bulunuyor. 12 FPS‘e kadar hızlarla anılarınızı unutulmaz hale getirebileceğiniz Nikon D780 RAW formatında fotoğraflar çekebiliyor.

Canlı görüntü modunun içinde yer alan hızlı çekim özelliğiyle hareketli bir nesneyi ya da kişiyi aynı anda birçok kez kaydedebilirsiniz. Nikon D780 durgun görüntülerle tam HD 2 MP 120fps ve 4K ultra HD 8 MP 30fps hızlı çekim yapabiliyor.

RAW ve JPEG formatlarında fotoğraf çekebilen DSLR fotoğraf makinesi içinde bulundurduğu yazılımı sayesinde RAW ve JPEG fotoğrafları ayrı ayrı kaydetmek yerine yalnızca bir fotoğrafta aynı anda iki formatı da sunabiliyor.

Nikon D780’nin gelişmiş odaklamasıyla net fotoğraflar çekin

 #

Nikon D780, geliştirilen canlı görüntü moduyla otomatik odaklamanın farklı bir noktaya taşındığı gelişmiş AF ile gerçeğe yakın çekim yapabiliyor. İki yüz yetmişin üzerinde karma odak noktası ve göz algılama özelliği sayesinde kaliteli fotoğraflar yakalamanız mümkün. 51 noktaya sahip AF ile karanlık koşullarda vizörle çekim yapabiliyorsunuz.

EXPEED 6 işlemci, ISO ayar aralığı ve 24.5 MP CMOS makine sensörüyle fotoğraf makinesi emrinizde. Hareketli görselleri netlemek için Nikon’un Speedlight özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik hareket eden bir kişiyi yavaşlatarak fotoğraf makinesine sunuyor ve fotoğrafı daha iyi yakalamanızı sağlıyor.

Yüksek çözünürlüklü 4K 30p videolar kaydedebileceğiniz Nikon D780, tam HD ve ağır çekim modlarıyla video çekmeyi destekliyor. Nikon D780 kısa filmler ve sosyal medya içerik üreticileri için MP4 ve MOV formatlarında video kaydedebiliyor.

Yeni nesil fotoğraf makinelerinde gördüğümüz dokunmatik ekran özelliğinin bu makinede de bulunduğunu söyleyelim. Dokunmatik ekran alıştıktan sonra bir fotoğrafçı için ihtiyaç haline geliyor. Çünkü ayarlamaları parmağınızla yapabiliyorsunuz ve bu yalnızca birkaç saniye sürüyor. Çektiğiniz fotoğrafa çift tıkladığınızda detayları görebiliyor olmanız gerçekten güzel.

Ayarlamalardan bahsetmişken çift kart destekleyen Nikon D780 üzerindeki menüden çektiğiniz bir fotoğrafı düzenlediyseniz eski sürümün depolama alanında yer kaplamaması için çift karttan da kolaylıkla silebiliyorsunuz.

Uygulama marketlerinden indirebilen Nikon SnapBridge mobil aplikasyonu fotoğraf makineniz ve telefonunuz arasında köprü görevi görerek format kaybı olmadan çekimlerinizi galerinize aktarabilmenizi sağlıyor. Ayrıca kablo yardımıyla daha hızlı şekilde bilgisayarınıza da aktarım yapabiliyorsunuz.

Kaynak: 
https://www.nikon.com.tr/tr_TR/product/cameras/d780

3 Yorum

    1. Ben de aynı fikirdeyim. Keza fotoğraf makinesi görüntü kalitesini yakalıyor diyebiliriz ve daha pratik ama profesyonel fotoğrafçılık için fotoğraf makinesinin yanı sıra tüm ekipmanları, lens çeşitleri olsa tadından yenmez. Böyle bir keyif için epey bütçe gerektiğinden kamera özellikleri bakımından gelişmiş akıllı telefonları destekliyorum.

  1. Eğer ana mesleğim veya yan mesleğim olsaydı kesinlikle almak isterdim ama ekonomiden dolayı telefon kameralarıyla devam etmem gerekiyor. Ama çok iyi bir telefonun çektiği fotoğraf ile bu kameranın çektiği fotoğraf arasındaki farkı çoğu insan ayırt edemez gibi de geliyor. Bir tık daha profesyoneller için olmuş diyebilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir