#

Microsoft, daha temiz bir dünya hedefini gerçekleştirmek ve karbon emisyonlarını en aza indirimeyi sağlamak için küresel ayak iziyle bütünleşmiş bir güneş enerjisi şirketi olan Qcells ile ortaklık kurduklarını paylaştı.

Microsoft‘un Qcells ortaklığıyla birlikte 2.5 GW güneş enerjisi paneliyle harika bir yenilenebilir enerji projesi ortaya konuluyor. Bu güneş enerjisi paneli teknolojisi ise dört yüz binin üzerinde haneye elektrik sağlamaya yeterli konumda.

 #

Yenilenebilir enerji ile birlikte daha fazla güneş enerjisi için ortaklık kuruluyor

Dünya çapında ilk defa yenilenebilir enerji konusunda bu çapta büyük bir anlaşma imzalandığı belirtilirken bu anlaşmanın şirketin merkezi Güney Kore’de sınırlı kalmayarak Microsoft ile birlikte artık yurtdışı ülkelerinde temiz, karbon emisyonlarının azaltılması hedeflenen güvenli enerjiyi yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Yerel ülkelerinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde güneş enerjisi konusunda büyük bir şirket olan Qcells, Microsoft ile yapmış olduğu anlaşma sayesinde temiz enerji için önder şirket olmayı ve bu teknolojiyi daha fazla yaygınlaştırmayı hedefliyor. Şirketin CEO’su Microsoft ile anlaşmalarından gurur duyduğunu ve ortaklıklarının temiz enerjili bir geleceğe yardımcı olacağını belirtti.

Kaynak: 
https://news.microsoft.com/2023/01/25/microsoft-and-qcells-announce-strategic-alliance-to-curb-carbon-emissions-and-power-the-clean-energy-economy/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir