Kulaklikli akilli saat Huawei Watch Buds inceleme 1 jpg webp

Akıllı saati kullanırken kulaklığı da ayrıca yanında taşımak istemeyen kullanıcılar için geliştirilen yenilikçi akıllı saat Huawei Watch Buds, kasasının içinde kablosuz kulaklıklar barındırıyor. Tek tuşla saatin ekranı tıpkı bir kapakmış gibi açılabiliyor ve kulaklıklara ulaşabiliyorsunuz. Böylece kulaklıkları ayrıca satın almanız veya ekstra kulaklık kutusu taşıma yükünü üstlenmeniz gerekmiyor. Saatiniz sürekli kolunuzda takılı olacağından kulaklığınızı evden çıkarken unutma oranınız da minimum düzeyde tutulmuş oluyor.

47 milimetre boyutundaki akıllı saat 1.43 inç ekrana sahip. Kutuyu açtığımızda akıllı saat, kulaklıklar, kulaklıkların uçları, şarj aleti ve kılavuzlar bizi karşılıyor. Siyah renk deri kordonla sunulan Huawei Watch Buds, mobil uygulaması üzerinden Android ve iOS cihazlarla eşleştirilebiliyor.

Huawei Watch Buds’ın kulaklıkları nasıl?

Kulaklikli akilli saat Huawei Watch Buds inceleme 2
Kulaklıklı akıllı saat Huawei Watch Buds inceleme

Kulaklıklar içindeki manyetik özellik sayesinde kutuya rahatlıkla oturuyor ve çıkarıp kulağınıza takarken bir zorulukla karşılaşmıyorsunuz. Yaklaşık dört gram ağırlığındaki bluetooth kulaklıkların üzerine dokunduğunuzda çağrı yanıtlayabilir, müzik atlayabilir ve modlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Alışılan kulaklık tasarımlarının dışında olan bu kablosuz kulaklıklar silikon uçlara sahip. Dolayısıyla gürültü engelleme zaten pasif olarak sağlanıyor. Üzerine üç kere dokunduğunuzda da aktif gürültü engelleme modunu açabildiğiniz için müzikle başbaşa kalabiliyorsunuz.

Akıllı saatlerin en önemli özelliklerinden biri de telefonla olan bağınızı koparmak. Huawei Watch Buds akıllı saatinize arama geldiğinde çağrıyı hangi cihazınızdan yanıtlayacağınızı hızlı şekilde seçebilirsiniz. Çağrıyı yanıtlamak için kulaklığınızı taktığınızda saatiniz üzerinden sesin kulaklığa verilmesini ayarlayabilirsiniz. Saatin dahili kulaklık ve mikrofonu olmadığını da ekleyelim.

Akıllı saatin genel özeliklerinden bahsetmemiz gerekirse bir akıllı saatten beklediğimiz birçok özellik bulunuyor. Nabız ölçme, kandaki oksijeni ölçme, uyku takibi ve stres monitörü Huawei Watch Buds’ın sağlık özellikleri arasında. Bunlara ek olarak seksenin üstündeki spor moduyla aktivitelerinizi takip edebilirsiniz.

Huawei Watch Buds akıllı saat olduğu kadar kablosuz kulaklık özelliğini taşıdığından kulaklıkların taşıma kutusu olarak da düşünebiliriz. Kulaklıkların gürültü engelleme modunu açık şekilde kullandığınızda ortalama üç saat müzik dinlemeniz mümkün. Akıllı saatin şarjıysa üç gün kadar kullanılabiliyor.

Kaynak: 
https://consumer.huawei.com/tr/wearables/watch-buds/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir