#

Huawei Watch 4 Pro’nun tasarımsal anlamda gerçekten zevkli akıllı saat modelleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Seçeneğinize göre titanyum veya kahverengi deri kayış seçenekleriyle alabileceğiniz Huawei Watch 4 Pro’nun kasası titanyum malzemeden yapılmış durumda. Kavisli cama sahip bu akıllı saat spor ve klasik giyiminizin ayrılmaz parçası olarak kullanılabilir.

Kutusundan akıllı saat, şarj aleti ve kılavuzlar çıkıyor. Kutuyu açtığımızda fark ettiğimiz ilk şey saatin 47.6 milimetre boyutunda olması. Bu da şık tasarımın yanı sıra büyük bir saat deneyimi sunacağı anlamına geliyor. Büyüklükten bahsetmişken ekran özelliklerine göz atmak gerekirse AMOLED ekran teknolojisine sahip akıllı saat 1.5 inç 466*466 piksel ekranla karşımıza çıkıyor.

Huawei Watch 4 Pro’nun şarjı ne kadar gidiyor?

 #

Android cihazlarla olduğu gibi iPhone cihazlarla da kullanılabilen Huawei Watch 4 Pro minimum Android 6 ve iOS 13 sürümleriyle uyumlu. Saatinizi Huawei Health mobil uygulamasıyla eşleştirdiğinizde sağlık verilerinizi cep telefonunuzdan takip etmeniz mümkün. Tam kullanımda 4 günü rahatlıkla çıkartan Huawei Watch 4 Pro’yu ultra pil tasarrufu modunda kullanırsanız 20 günün üzerinde kullanım elde edebilirsiniz. Bu şekilde kullandığınızda çoğu fonksiyonu kullanamayacağınızı unutmayın.

Sağlık konusunda başarılı sensörlere sahip olan Huawei Watch 4 Pro’yla EKG çekebilir, nabzınızı ölçebilir, nefes kalitenizi takip edebilir ve uykunuzu gözlemleyebilirsiniz. Eğer hasta bir yakınınız varsa sensörler anormal bir durum algıladığında uygulama üzerinden bildirim alabilirsiniz. Diğer akıllı saatlerden alıştığımız düşme takibi ve acil durum aramaları da bu saatin diğer özellikleri arasında.

eSIM teknolojisini içinde bulunduran Huawei Watch 4 Pro’yu kullanarak telefonunuza gerek kalmadan arama yapabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. Saatinize eSIM kurarak navigasyonu izleyebilirsiniz. Yüzün üstündeki spor moduyla antrenmanlarınızı ve günlük aktivitelerinizi takip edebilirsiniz. 5 ATM’ye kadar suya dayanıklı olduğu belirtilen Huawei Watch 4 Pro‘yu sığ sularda kısa süreli kullanmanızı öneririm. Suya dayanıklılık kalıcı olmadığından uzun süreli dalışlar ve yüksek basınç altında kullanmanız önerilmez.

Kaynak: 
https://consumer.huawei.com/tr/wearables/watch-4-series/specs/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir