Huawei MateBook D 16 dizustu bilgisayar inceleme 1 jpg webp

Yeni nesil dizüstü bilgisayar tasarımını çok iyi şeklide hissedebildiğimiz Huawei MateBook D 16‘nın ekranı 16 inç boyutunda. İnce çerçeveleri ve büyük ekranıyla birlikte karşımıza çıkan bu dizüstü bilgisayarın %90 ekran çerçeve oranı bulunuyor. sRGB renk teknolojisini kullanan ekran renkleri canlı şekilde göstermeyi başarıyor.

Gri renkteki bilgisayarın sağında iki adet USB A girişi, solunda ise iki adet USB C, HDMI ve üç bucuk milimetre kulaklık girişi yer alıyor. Ayrıca klavyenin hemen üstünde parmak izi sensörünün de olduğunu ekleyelim.

Huawei MateBook D 16 dizustu bilgisayar inceleme 2 jpg webp
Huawei MateBook D 16 dizüstü bilgisayar inceleme

Huawei MateBook D 16 klavye tasarımı nasıl?

Bu dizüstü bilgisayarın klavye tasarımı gerçekten güzel. Huawei klavye tasarımını yaparken sağ tarafa tuş takımı eklemeyi de ihmal etmemiş. Profesyonel çalışma için tercih edilen modellerden MateBook D 16, üzerinde 1080 piksel kamera bulunduruyor. Dizüstü bilgisayarın üzerinde yer alan bu kamera yapay zeka teknolojisiyle sizi takip ediyor ve görüntünün karşı tarafa doğru açıda aktarılmasında yardımcı oluyor. Böylece çevrim içi toplantılarınızı daha verimli gerçekleştirebiliyorsunuz.

Özel WiFi bağlantı özelliklerinin kullanıldığı Huawei MateBook D 16‘da modeme mesafeli de olsanız modeminizden cihazınıza daha iyi bağlantı sinyalleri alabiliyorsunuz. On üçüncü nesil Intel Core i9 işlemcisiyle işinizi performanslı yapabileceğiniz MateBook D 16, Super Device‘ı destekleyen diğer Huawei cihazlarınız arasında iletişimde kalmayı başarıyor. Ekosistemin parçası olan telefonunuzdan bilgisayarınıza bir dosyayı zaman kaybetmeden aktarabiliyorsunuz.

Kaynak: 
https://consumer.huawei.com/tr/laptops/matebook-d-16-2023/specs/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir