#

Her gün gelişen teknoloji dünyasında çizimler de artık dijitale taşınıyor. Durum böyle olunca iPad kullanıcılarının rahat çizim yapabileceği kalem Apple Pencil modelleri karşımıza çıkıyor. Peki 2. nesil Apple Pencil‘in özellikleri ve 1. nesilden farkları neler? Gelin birlikte bakalım.

Günümüzde en iyi çizim uygulamarı listesine giren ücretli uygulama Procreate ile tam bir uyum halinde çalışan 2. nesil Apple Pencil küçük bir karalama veya profesyonel çalışma fark etmeksizin keyifli resim çizmenizi sağlıyor.

2. nesil Apple Pencil belgelerinize notlar alırken de hayat kurtarıcı oluyor. İki kez dokunmayla elinizi kaldırmadan notlar alabileceğiniz dijital kalem maksimum verimliliği sunmayı amaçlıyor.

Manyetik yapısı sayesinde tıpkı bir deftermiş gibi iPad’inize yapışabilen 2. nesil Apple Pencil, Bluetooth bağlantısıyla çalışıyor. 6. nesil iPad mini’den 6. nesil iPad Pro’ya uzanan geniş bir listeyi desteklenen kalemin uyumlu çalıştığı modelleri resmi web sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Kaleminizi kendinize özgü hale getirmek isterseniz lazer baskıyla yazı ve emoji ekleyebilirsiniz. Bu seçeneğin yalnızca Apple’ın internet sitesinde yer aldığını ekleyelim.

1. ve 2. nesil Apple Pencil karşılaştırma

 #

İlk modeliyle karşılaştırdığımızda devrim niteliğinde geliştirmeler yapıldığını görüyoruz. 2. nesil Apple Pencil, iPad’in manyetik kısmına taktığınızda otomatik şarj olurken 1. nesil kalemde Lightning çıkışıyla şarj etmeniz gerekiyor.

Tasarımsal olarak da değişiklik gösteren dijital kalemlerin 2. nesilinde ekstra uç görmüyorken 1. nesil Apple Pencil’ın kutusundan bir adet ekstra uç çıkıyor. İleride 2. nesil Apple Pencil için ekstra uca ihtiyacınız olursa bunu ayrıca almanız gerekiyor.

Hangi kalemi almanız gerektiğini belirleyen en önemli kısımdan bahsedecek olursak 1. nesil Apple Pencil, 5. nesil iPad mini ve 2. nesil iPad Pro gibi modelleri desteklerken 2. nesil Apple Pencil daha yeni iPad modellerini destekliyor. Bu noktada iki kalemin de desteklediği ürünleri Apple’ın web sitesi üzerinden kontrol etmeli ve doğru kalemi almanız gerekiyor.

Kaynak: 
https://www.apple.com/tr/shop/product/MU8F2TU/A/apple-pencil-2-nesil

Kaynak: 
https://www.apple.com/tr/shop/product/MQLY3TU/A/apple-pencil-1-nesil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir