Cok guclu Huawei MateBook X Pro detayli inceleme 1 jpg webp

Tasarımıyla başlamak gerekirse koyu mavi renk seçeneği metalik yapısının üstünde gerçekten premium hissiyat bırakıyor. 14.2 inç ekranıyla, 90 Hz tazeleme hızıyla ve gerçekten çok iyi bir ekran çerçeve oranı yakalayan Huawei MateBook X Pro bir milyarın üzerinde renk skalası sunuyor. Böylece video editörleri ve grafik tasarımcılar renkleri daha doğru olarak görebiliyorlar.

Hafif kullanımıyla öne çıkan MateBook X Pro’nun içerisinde zaten güçlü bir işlemci var ancak fiziksel hafiflik olarak baktığımızda da ortalama 1.26 kilogramlık bir dizüstü bilgisayarlardan bahsediyoruz. Yani bilgisayarı rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Harika projeler çıkarmanıza yardımcı olacak 16 GB RAM, on üçüncü nesil Intel Core i7 işlemcisi, 1 TB SSD depolama alanı Huawei MateBook X ile sunuluyor. Bilgisayarın solunda 2 adet Thunderbolt bağlantı noktası, sağında 2 adet USB C girişi yer alıyor. Ayrıca 3.5 milimetre kulaklık girişi de MateBook X Pro’da mevcut. Parmak izi sensörü ise cihazın güvenlik özellikleri arasında.

Cok guclu Huawei MateBook X Pro detayli inceleme 2 jpg webp
Çok güçlü Huawei MateBook X Pro detaylı inceleme

Huawei MateBook X Pro’yu Free Touch ile yönetin

İncecik Huawei dizüstü bilgisayar MateBook X Pro’da Free Touch adı verilen dokunmatik yüzey bulunuyor. Free Touch’a bir kez alıştığınızda artık fare kullanma ihtiyacı hissetmiyorsunuz. Örneğin ekran parlaklığını artırmak için bilgisayar ayarlarında kaybolmaya gerek kalmadan Free Touch’ın soluna parmağınızı götürüp aşağıdan yukarıya doğru kaydırmanız yeterli. Sekmeyi kapatmak için imleci kapat butonuna götürmek yerine sağ üste tıkladığınızda hızlıca sekme kapatılıyor.

Yeni nesil Huawei bilgisayarlarda olduğu gibi ekosistemin bir parçası olan MateBook X Pro Super Device teknolojisini destekliyor. Super Device özelliği bulunan tabletinizden yaptığınız tasarımı dizüstü bilgisayarınıza kolayca aktarabilirsiniz. Aynı şekilde Super Device destekli monitörünüze dizüstü bilgisayarınızın görüntüsünü kablo gerekmeden aktarabilir ve çift ekranlı çalışabilirsiniz.

Bilgisayarın üzerine konumlandırılmış altı hoparlör ile bas ve tizleri dengeli şekilde alabiliyorsunuz. Çevrim içi görüşmeler sırasında özel mikrofonu ile görüştüğünüz kişiye sesinizi daha iyi iletebiliyorsunuz. Ayrıca görüntüyü ortalama, göz takibi ve varsayılan arka plan değiştirme gibi birçok kamera özelliği MateBook X Pro ile birlikte geliyor. Dizüstü bilgisayar kamerasının 720 piksel olduğunu ekleyelim.

Kaynak: 
https://consumer.huawei.com/tr/laptops/matebook-x-pro-2023-13th-gen-core/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir