Geçtiğimiz senelerde iPhone 11’in işlem gücüne sahip 2. nesil iPhone SE modeliyle tanışmıştık. Satışı yeni başlayan A15 Bionic çipe sahip iPhone 13 gücünde uygun fiyatlı telefon iPhone SE 3. nesil modelini görünüm ve teknik açıdan inceledik.

Öne çıkan çarpıcı özellikler

iPhone 13 modelleriyle aynı olan A15 Bionic çipe sahip 3. nesil iPhone SE, 6 çekirdekli CPU ve 4 çekirdekli GPU sunuyor. 5G özellikli bu yeni telefon 15 saate kadar video oynatabiliyor. Yeni iPhone SE eski iPhone tasarımlarını özleyenler için harika bir seçim.

Touch ID ile parmak izi koruması olan yeni iPhone SE’nin dış görünüş olarak 2. nesil iPhone SE’den hiçbir farkı yok. Tabii ki teknik konuda aynı şeyi söylemek mümkün değil. A15 Bionic çip 3. nesil iPhone SE’nin ne kadar güçlü olduğunu açıklıyor.

4.7 inç ekran boyutuna sahip bu telefon büyük iPhone sevenler için uygun değil. Hatta iPhone 13 Mini’nin ekran boyutu bile 5.4 inç iken bu telefonun ekran boyutu 4.7 inç olarak sunuluyor. Eğer tek elle kullanımı kolay küçük bir telefona ihtiyacınız varsa HD Retina ekranlı 3. nesil iPhone SE tam da size göre.

3. nesil iPhone SE’nin kamerası nasıl?

Yeni iPhone SE yüksek performans ile bütçe dostu olmayı amaçladığı için tek bir kamera ile sunuluyor. Kamera odaklı bir telefon arıyorsanız bu telefon maalesef size göre değil yine de günlük ihtiyacınızı görecek fotoğrafları rahatlıkla çekebilirsiniz.

Teknik özellik meraklıları için ise arka kamerası 12 MP kamera (geniş) ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip yeni iPhone SE modelinde OIS özelliği de bulunuyor. 5 kata kadar dijital zoom ve bokeh efekti yapmanızı sağlayan portre modu yaratıcı fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

Video açısından ise saniyede 60 kareye kadar 4K video kaydedebildiğiniz 3. nesil iPhone SE modelinde videolar için 3 kata kadar dijital zoom yapabilirsiniz.

Ön kameraya gelecek olursak 7 MP ve f/2.2 diyafram açıklığına sahip öz çekim kamerası Deep Fusion özelliği sunuyor.

Yeni iPhone SE’nin fiyatı ne kadar?

Bütçe dostu olarak sunulan 3. nesil iPhone SE’nin ülkemizdeki güncel satış fiyatı 10.999 TL’den başlıyor. iPhone 13 Mini’nin satış fiyatının 17.499 TL olduğunu düşünürsek fiyat aslında ekonomik pahalılıkta gerçekten bütçe dostu olarak görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir