Beats Studio Buds Inceleme 1 jpg webp

Kaliteli ses ürünleri kullanmak isteyenler tarafından tercih edilen Beats, 2014 yılında Apple tarafından satın alınmıştı. Dolayısıyla bir Beats ürünü satın aldığınızda kesinlikle Apple kalitesini hissedeceğinizi söyleyebilirim. Gerek satış öncesi gerek satış sonrasında verilen destek standart bir Apple ürününe verilen destek ile aynı oluyor. Ürün hakkında teknik servis ihtiyacınız olduğunda Apple’ın yetkili servislerine götürmeniz gerekiyor. Ancak bu ürün yalnızca Apple ekosisteminde çalışan bir ürün değil. Resmi uygulaması ile stabil şekilde Android telefonunuza bağlayabilir ve ayarlamalarını yapabilirsiniz. Eğer Apple’a ait bir cihaz kullanıyorsanız ise uygulama indirmenize gerek kalmıyor.

Beats Studio Buds özelinde konuşmak gerekirse Haziran 2021 tarihinde piyasaya sürülen kulak içi kablosuz kulaklık altı farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Beats Kırmızısı, beyaz, Gün Batımı Pembesi, Dolunay Grisi, Okyanus Mavisi ve benim tercih ettiğim siyah renk seçeneğiyle geniş renk skalasına sahip. Bu da aslında Apple’ın popüler kablosuz kulaklığı olan AirPods modellerine göre bir artı olarak karşımıza çıkıyor. AirPods üzerine lazer baskı yapılarak özelleştirilebilir olsa da Beats Studio Buds’un farklı renk seçenekleriyle sunulması gerçekten güzel.

Beats Studio Buds Inceleme 2 jpg webp
Beats Studio Buds incelemesi

Kutu içinden ürünün kendisi dışında bir adet USB C kablosu, Beats çıkartması, farklı boylarda silikon kulaklık uçları, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu çıkıyor. Apple ürünlerinden alışık olduğumuz çıkartmanın Beats ürünlerinde de sunulması çok hoş. 

Alışılageldik kulaklık tasarımlarından biraz daha farklı olan Beats Studio Buds, malzeme kalitesiyle karşımıza çıkıyor. Kulaklığın üzerinde yer alan tuşlar fiziksel olarak konumlandırılmış. Yani bu tuşlar çoğu yeni nesil kulaklıkta olduğu gibi dokunmatik değil. Bu konuda eksi puan alabilir. Kulaklığı kulağınıza takarken Beats logosunun düzgün şekilde görünmesi gerekiyor. Bu kulaklığı düzgün şekilde taktığınızı gösteriyor. Kulaklığı kulağınıza takmak için ilk aldığınızda biraz pratik yapmak gerekebilir. Takmaya alıştıktan sonra kulaklık kulağa gerçekten iyi bir şekilde oturuyor. 

Malzeme kalitesi konu şarj kutusuna geldiğinde yalnızca yeterli düzeyde olduğunu söyleyelim. Eğer kıyasladığımız model AirPods şarj kutularıysa kesinlikle AirPodslar malzeme kalitesi olarak daha öndeler. Tam şarjla 8 saate kadar pil ömrü sunan Beats Studio Buds’ı şarj kutusuna koymayı ihmal etmezseniz bu süreyi 24 saate kadar çıkarmanız mümkün. Tabii ki yüksek ses seviyesi ve aktif gürültü engellemeyi kullanarak daha kısa dinleme süreleri elde ediliyor. Bu tamamen kullanım alışkanlığınıza bağlı. Tüm bunların dışında bu kulaklık şarj konusunda harika bir özellik sunuyor. Eğer şarjınız yok ve kulaklığı kullanmanız gerekiyorsa 5 dakika kadar şarj ettiğinizde kulaklık anı kurtaracak düzeyde çalışmaya devam ediyor. Kullanım süresi de 1 saate kadar çıkabiliyor. 

Birinci sınıf Bluetooth bağlantı kalitesi ve şeffaf mod özellikleriyle öne çıkan Beats Studio Buds’ın üzerinde aktif ve pasif gürültü engelleme seçeneği yer alıyor. Pasif gürültü engelleme zaten silikon uçlu kulaklıklar tarafından doğası gereği sunuluyor. Üzerine aktif gürültü engellemeyi açtığınızda çevrenizdeki gürültüleri bir tık daha engelleyebilirsiniz. Aktif gürültü engelleme sırasında biriyle karşılıklı konuşmanız gerekiyorsa birkaç tık ile şeffaf moda geçebilirsiniz. Şeffaf mod dışarıdaki sesleri direkt kulaklığınıza aktarır. Böylece kulaklığı kulağınızdan çıkarmanız gerekmez. Bu tuşları ayarlar menüsünden dilediğiniz gibi özelleştirilebilir ve eğer şeffaf modu kullanmak istemiyorsanız kulaklıklara sesli asistan için kısa yol ekleyebilirsiniz. 

Beats Studio Buds genel itibariyle salon sporlarına ve doğa yürüyüşlerine uygun bir kulaklık. Kişisel deneyimlerimi aktaracak olursam kaliteli müzik deneyimine bu kulaklıkla sahip olabilirsiniz. Ancak durum telefonla konuşmaya geldiğinde mikrofon kalitesi gerçekten beklentileri karşılamıyor. Eğer müzik deneyiminin yanında telefon görüşmeleri de sizin için önemliyse bu kulaklık size uygun olmayabilir. Toplu taşıma veya alışveriş merkezleri gibi gürültülü ortamlarda Beats Studio Buds karşı tarafa ortam seslerini çok yüksek şekilde iletiyor ve karşı tarafın sizi anlamasını fazlasıyla zorlaştırıyor. Hatta yürüyüş sırasında trafiğin yoğun olduğu bir yerdeyseniz ortam sesleri çok gürültülü şekilde karşıya ulaştığından konuşmaya kulaklıkla gerçekleştirmeniz mümkün olmuyor. Bu durumda telefonun kendi mikrofonlarıyla konuşmaya devam etmeniz gerekiyor. Eğer bir ev veya ofis ortamında kullanacaksanız mikrofonları yeterli olabilir. Müzik dinleme kalitesi ise bu fiyattaki kablosuz kulaklıklar için oldukça iyi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir