Apple watch series 8 inceleme 1 jpg webp

iPhone 14 serisiyle birlikte tanıtılan Apple’ın en yeni akıllı saati Apple Watch Series 8’i detaylı inceledik. Bir önceki Apple Watch modeli ile karşılaştırmalar, kullanım hakkındaki görüşler ve 8 serisi saatler arasında karşılaştırmayı okuyabilir ve size uygun modele karar verebilirsiniz.

Apple watch series 8 inceleme 2 jpg webp
Apple Watch Series 8 detaylı inceleme

Genel hatlarıyla Apple Watch Series 8

41 mm ve 45 mm kasayla birlikte sunulan harika tasarıma sahip sekizinci seri akıllı saat 1000 nite kadar parlaklık ve her zaman açık ekran teknolojisiyle karşımıza çıkıyor. Paslanmaz çelik kasa ve GPS’li modelinin yanı sıra Cellular modele de sahip Apple Watch Series 8, 32 GB kapasiteye ve belirli koşullarda 50 metreye kadar suya dayanıklı bir akıllı saat. Bluetooth 5.3 bağlantı teknolojisiyle gönülleri fetheden yeni akıllı saatin ülkemizde başlangıç fiyatı ise 9.299 TL.

Yeni olsun, daha ucuz olsun?

Apple, tam da size bir model olan Apple Watch SE‘yi tanıttı. Sağlıktan güvenliğe birçok sensör bulunduran harika akıllı saat fiyatına göre oldukça güçlü işlemcisiyle 5.999 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Apple watch series 8 inceleme 3 jpg webp
Apple Watch Series 8 detaylı inceleme

Sporcular için süper seçim, Apple Watch Ultra karşınızda!

49 mm boyutunda oldukça büyük bir kasaya sahip Apple Watch Ultra belirli koşullarda 100 metreye kadar suya ve toza dayanıklı. Safir kristal yüzeye ve ekran kenarı korumasıyla sunulan Apple Watch Ultra daha çok profesyonel düzeyde spor yapanlara hitap ediyor. Ayrıca Apple Watch Series 8’e kıyasla yardım çağırmak için 86 desibel siren özelliğini içinde bulunduruyor. Bu da yaklaşık 180 metreye kadar duyulabiliyor. Apple Watch Series 8 ve SE modelleri 18 saate kadar pil sunuyorken Ultra modeli 36 saate kadar tam bir şarjla kullanılabiliyor. Tıpkı Apple Watch Series 8 modeli gibi içerisinde U1 bağlantı çipini bulunduruyor.

Apple watch series 8 inceleme 4 jpg webp
Apple Watch Series 8 detaylı inceleme

Apple Watch Series 8 ile Series 7 farkları neler?

Bluetooth iyileştirmeleriyle öne çıkan Apple Watch Series 8 modelinde yedinci seri akıllı saate göre farklı olarak trafik kazası algılama özelliği bulunuyor. Kişisel görüşüm olarak eğer Apple Watch Series 7 modeline sahipseniz en azından 8 Ultra modeline yükseltmenizi öneririm. Uygun fiyatlı bir akıllı saat arıyorsanız Series 7, daha güncel bir cihaz olsun istiyorsanız ise yeni SE modelini önerebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir