#

Artan döviz kurları nedeniyle ülkemizde zaten diğer alternatiflerine nispeten uygun fiyatlara satılmayan Apple ürünlerine Türkiye bazında yeni bir zam uygulaması yapılmıştı. Durum böyle olunca çok istenilen Apple ürünlerini almak için ayırılan bütçenin biraz daha üstüne çıkmak gerekiyor. Bu haberimizde ise resmi garanti ile nasıl daha uygun fiyatlara satın alabileceğinizden bahsedeceğiz. 🎉

Apple’ın eğitim mağazasından satın alın!

Apple, her alandaki eğitimci ve öğrencilere öğrenme ve yaratıcılık gibi imkanlar sağlamak için online eğitim mağazası sistemini kullanıyor. Bir üniversite öğrencisi veya eğitimci misiniz? O zaman bu doğru yerdesiniz. 👍 Bunu kanıtlayan bazı resmi belgeler ile Apple ürünlerini daha uygun ücretler ödeyerek satın alabilirsiniz.

Örneğin bir 14″ M2 Pro işlemcili bir Macbook Pro’nun normal mağazada ücreti yaklaşık *73 bin TL iken online eğitim mağazasından aynı ürünü *68 bin TL’ye almanız mümkün. Ancak eğitim indirimleri yalnızca belirli ürünlerde geçerli oluyor. Apple’ın online eğitim mağazasından Mac bilgisayarlar, Pro Display XDR ekran, iPad cihazlar ve bu cihazların bazı aksesuarlarını satın alabilirsiniz. Eğitim mağazasında iPhone, Watch, AirPods ve Apple TV gibi ürünler maalesef yer almıyor.

Bilinen pazar yerlerinden Apple Türkiye garantili ürünler alın

Örnek olarak bilinen bir pazar yeri olan Hepsiburada’dan AirPods Pro ürününü gelin birlikte kontrol edelim. 🧐

Apple Türkiye garantili ve Hepsiburada satıcılı 2. nesil Airpods Pro ürününü *7 bin TL civarına Hepsiburada üzerinden satın almak mümkün. Dilerseniz bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın alabilir ve satın alırken pazar yerinin dönemsel olarak sunduğu indirim kuponlarını kullanabilirsiniz.

Apple online ve yerel mağazalarındaki ürünler için fiyat eşlemesi yaptırın!

Apple tarafında uzun süredir devam eden ancak çok fazla bilinmeyen bir fırsat ile karşınızdayız. 😁 Dünya çapında Apple Price Matching olarak kullanılan bu uygulama ile resmi pazar yerlerindeki fiyatlar ile Apple online ve yerel mağazalarındaki fiyatların eşleşmesi yapılabiliyor. Örneğin Hepsiburada satıcılı bir 128 GB iPhone 14’ü ortalama *43 bin TL’ye alabiliyorken Apple’ın kendi mağazasından ortalama *48 bin TL’ye alabiliyorsunuz. Bu noktada Apple size süper bir fırsat sunuyor. Resmi pazar yerleri üzerindeki fiyatın ekran görüntüsünü Apple yetkilisine gösterdiğinizde çoğunlukla *%10’a kadar fiyat eşlemesi yapılabiliyor.

Bu sistemin çalışabilmesi için satış yetkililerinin üst yöneticilerinden onay alması gerekiyor. Bu nedenle Apple, fiyat eşleme sisteminin her zaman uygulanabileceği ve eşlemeye onay verileceği garantisini vermiyor ancak denemekten zarar gelmez. 🤘 Kampanyanın devamlılığını ve güncel detaylarını markayla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ürününüzü yetki verilmiş bir Apple konumundan satın alın!

 #

Ürününüzü yetki verilmiş kurumsal bir Apple konumundan satın almanız bazen daha avantajlı olabiliyor. Yetkili satıcı ve yetkili eğitim uzmanı olan PT konumundan resmi mağazada ortalama *40 bin TL fiyata satılan bir iPad Pro cihazı ortalama *34 bin TL’ye satın alabilirsiniz. Tüm Apple konumlarını kontrol etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Eski cihazınızı verin, yeni cihazınızı indirimli alın! 🚀

Eskiyi getir, yeniyi götür olarak da bilinen bu kampanya genellikle cep telefonları için geçerli oluyor. Hasar görmemiş ve iyi durumda olan cihazları koşullar çerçevesinde alan pazar yerleri ve yetkili satıcılar yeni iPhone modelini daha uygun fiyatlarla satın almanızı sağlayabiliyorlar. İndirimli bir iPhone cihaz almak istiyorsanız bu tip kampanyaları yalnızca güvenilir internet sitelerinden kontrol etmenizi öneririz.

 #

Yurt dışından alın, garantili kullanın! 🌏

Apple ürününü daha önce yurt dışından uygun fiyata satın almayı düşündünüz mü? Bunu herkes düşünmüştür. 😜 Amerika’daki resmi bir Apple Store’dan 16″ bir Macbook Pro’yu ortalama *2500 dolara satın alabiliyorken Türkiye’de aynı cihazı ortalama *90 bin TL’ye satın alabiliyorsunuz. Bunu güncel kurdan çevirecek olursak bu ürünü yurt dışından satın alarak yaklaşık *24 bin TL gibi bir kâr etmiş olacaksınız. Bunu tabii ki bir tatil planınıza dahil ederek daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Ayrıca bir tüyo daha vereyim, dünya çapında aldığınız belirli model ve seri numaralarına ait Apple ürünlerinin Türkiye’deki çoğu yetkili teknik servis noktalarında 1 yıl garantisi bulunuyor. Yani yurt dışı ürünü aldınız diye garantisiz bir ürün kullanmayacaksınız. Tüm detayları ve almak istediğiniz ürünün dünya çapında garanti durumunu Apple Destek hattını arayarak öğrenebilirsiniz. Apple Destek sizden ürünle ilgili bazı bilgiler isteyecek ve garantinin geçerliliği konusunda bilgi aktaracaktır.

Ancak şunu da belirtmem gerekiyor. Ülkemizdeki bazı yerel yasalar nedeniyle yurt dışından aldığınız bir cep telefonunu Türkiye’de kullanabilmeniz için pasaport kaydını yaptırmanız gerekiyor. Bunun da bazı ücretleri bulunuyor. Örneğin şu anda kontrol ettiğimde BTK kayıt ücreti *20 bin TL olarak görünüyor. Bu nedenle yurt dışından aldığınız Mac cihazlar ve aksesuarlar ne kadar kârlı olsa da iPhone cihazlar için aynısını söylemem pek mümkün değil. Yine de bir kontrol edin derim.

*Belirtilen fiyatlar, oranlar ve kampanyalar örneklendirme amaçlıdır. Güncel bilgileri markanın resmi kanalları üzerinden takip edebilirsiniz.

4 Yorum

  1. Merhaba @Savaş,
   Ben de Apple Store ziyaretim sırasında sorduğumda öğrenmiştim. Apple ürünlerinin yurt dışındaki yasal garanti süresi 1 yıl olduğundan dolayı ülke bazlı ayrılmak üzere belirli model ve seri numaralarına sahip cihazların dünya çapında 1 yıl garantisi oluyor. Bir cihazın ülkemizde destek alıp alamayacağını Apple Destek hattını arayarak öğrenebilirsiniz.

 1. Fiyat eslemesi online Store’dan oluyor mu, yoksa mağazaya mi gitmek gerekli, bir de ürünün Hepsiburada satıcılı olması mi gerekiyor

  1. Merhaba @Ceyhun,
   Fiyat eşleşmesi fiziksel ve online mağazalar için yapılabiliyor. Fiyat eşleşmesi için Apple Destek’i aramanız gerekmektedir. Bir diğer sorunuzun cevabı için ise bu sistem Hepsiburada satıcılı ürünler için geçerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir