VidTekno-Logo-1.png

Apple, Siyah Amerikalıların Tarihini Anma Ayı için uygulamalarını güncelledi!

Apple, Siyah Amerikalıların Tarihini Anma Ayı'nı kutlamak için Şubat ayı boyunca sürecek özellikler ile başlıca uygulamalarını güncelledi.

Apple, Siyah Amerikalıların Tarihini Anma Ayı için uygulamalarını güncelledi!

Apple, Siyah Amerikalıların Tarihini Anma Ayı'nı kutlamak için Şubat ayı boyunca sürecek özellikler ile başlıca uygulamalarını güncelledi.

Apple, Siyah Amerikalıların Tarihini Anma Ayı’nı kutlamak amacıyla Apple Music, Apple Fitness+, Apple Podcasts, Apple Watch, App Store, Apple Books, Apple Harita, Apple TV, Apple News uygulama ve servislerinde özel güncellemeler yaptığını duyurdu.

Apple, getirdiği çeşitli özel içeriklerle siyahi işletmeleri ay boyunca öne çıkaracağını belirtti. Apple Music uygulamasındaki The Message programında R&B ve Hip Hop müzik türlerinden sorumlu direktör Ebro Darden’in konuklarıyla sohbet yayını yapayacağı duyuruldu.

Bir diğer uygulama olan Apple Fitness+ uygulamasında bu özel ayı onurlandıracak yeni antrenmanlar yer alacak. Podcast dinleyicilerini de unutmayan Apple, Podcast dinleyicileri için çok özel konuklar ile yayınlar yapacak.

Apple’ın ünlü aksesuarı Apple Watch için ise “Birleşik Işıkları” adı verilen kadran güncellemesi kullanıma sunuluyor. Kadran güncellemesi ile sunulan Apple Watch Black Unity Örgü Solo Loop kordonu saate modern bir hava katıyor.

Uygulama marketi App Store tarafında ise siyahi topluluklar için güvenli ortamları desteklediği bilinen uygulamalar ön plana çıkarılacak. Ayrıca kitap okumayı seven kullanıcılar Apple Books’ta siyahi yazarları keşfedebilecekler.

Apple’ın navigasyon uygulaması Haritalar‘a gelen güncelleme ile birlikte özel rehberler kullanıma sunulacak. Bu rehberler ile siyahilerin tarihi hakkında bilgiler verilecek. Ayrıca Haritalar tarafında siyahilere ait işletmeler keşfedilebilecek. Apple TV uygulamasında ise siyahi içerik üreticileri tarafından hazırlanan koleksiyonlar öne çıkarılacak.

Haber okuyucuları Apple’ın News uygulamasında önde gelen siyahi gazeteci ve basın mensuplarının çalışmalarını ayrıntılı şekilde takip edebilecekler.

Kaynak: 
https://www.apple.com/tr/newsroom/2022/01/apple-spotlights-black-voices-during-black-history-month/

guest

3 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Kemal
Kemal
9 ay önce

Apple’ı bu hareketi için tebrik ederim ayrıca, apple fanı olarak ile ilgili daha fazla haber bekliyorum

Nazlı
Nazlı
9 ay önce

Appleı tebrik ederim

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin