Apple iPhone 13 ve daha fazlasini tanitiyor 1

Uzun zamandır beklenen Eylül ayı Apple etkinliğinin tarihinin 14 Eylül olacağı birkaç gün önce Apple tarafından duyurulmuştu. Saat tam 20:00’da başlayacak Apple etkinliğinde iPhone 13, yeni AirPods ve Apple Watch Series 7 gibi cihazların yeni modellerinin tanıtılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca bazı teknoloji severler bu etkinlikte yeni Macbook modellerini ve yeni iPadlerin de tanıtılacağını düşünüyor.

Bu haberimizden Apple’ın canlı yayınındaki önemli gelişmeleri anlık olarak takip edebileceksiniz.

hands 820272 1280 2 jpg webp
Apple, iPhone 13 ve daha fazlasını tanıtıyor!

Apple canlı yayınında yeni iPad modelleri tanıtılıyor!

Apple, etkinliğe yeni iPad modellerini tanıtarak başladı. 10.2 inç ekran büyüklüğü sunacak yeni 9. nesil iPad 10 kat daha hızlı veri transferi sunacak. A13 Bionic çipli yeni iPadler ile saniyede 3.5 gigabit indirme hızı alabilirsiniz. Kamera ve ses konusunda da iyileştirme yapılan yeni iPadlerde 12 MP ultra geniş açı kamerası ve 122 derece görüş açısı bulunuyor. %40 daha hızlı CPU, 5G hızı %80 daha hızlı GPU, Wi-Fi 6 desteği de yeni iPad modellerinin teknik özellikleri arasında.

iPad Mini’nin fiyatının 499 dolar olacağı duyuruldu. Tabii ki haberimizdeki fiyatlar ülkemizde değişkenlik gösterebilir. Yeni iPadler çok yakında Apple Store raflarında yer alacaktır.

iphone 5051984 1280 2 jpg webp
Apple, iPhone 13 ve daha fazlasını tanıtıyor!

Apple Watch Series 7 tanıtılıyor!

Ekran kasa oranında iyileştirme yapılan Apple Watch Series 6’nın ekranının %70 daha parlak olacağı duyuruldu. IP6X sertifikası yer alan yeni Apple Watch, WR50 sertifikası ile suya daha dayanıklı olacak. Tüm gün batarya ömrü sunacak yeni Apple Watch, Apple Watch Series 6 modeline göre %33 daha hızlı şarj olacak. Ayrıca aktiviteler ve mesaj yazma kolaylığı konusunda da iyileştirilmiş olarak karşımıza çıkacağı düşünülüyor. EKG ve kandaki oksijen ölçümünü yapacak yeni Apple Watch’un watchOS ara birimi tam optimize olacak şekilde yenilendi. Bisiklet antrenmanı konusunda da iyileştirmeler sunan yeni Apple Watch’ta Car Key ve Home Key özellikleri de yer alacak.

Apple Watch Series 7 modelinin fiyatı ise 399 dolar ile satışa sunulacak.

iphone 12 5755362 1280 2 jpg webp
Apple, iPhone 13 ve daha fazlasını tanıtıyor!

Beklenen telefon, iPhone 13 geliyor!

Tasarımsal olarak iPhone 12’ye göre küçük değişiklikler yer alacak iPhone 13 modelinde çentik alanı küçültülmüş durumda. IP68 suya dayanıklılık sertifikası ile sunulacak yeni iPhone’da geniş açı kamerası ve ultra geniş açı kamerası yer alacak. Alüminyum çerçeve ile üretilecek iPhone’un ekranı %28 daha parlak AMOLED ile sunulacak.

Face ID güvenlik sistemi bu iPhone modellerinde de yer alacak. iPhone 13 modelinin yanı sıra iPhone 12 mini modeli gibi iPhone 13 mini modeli de 5.4 inç AMOLED ekran ile raflardaki yerini alacak. 4K 60FPS HDR, Dolby Vision video seçeceğini sunulacak yeni iPhone modellerinin bataryası iPhone 12 mini modeline göre 1.5 saat daha uzun ömürlü olacak. Depolama seçeneklerinde ise 122 GB, 256 GB ve 512 GB; renk seçeneklerinde ise yeşil, mavi, Product RED ve beyaz modellerinin olacağı duyuruldu.

iPhone 13 modellerinin kameralarını detaylı inceleyecek olursak 12 MP, f1.7 diyafram açıklığına sahip geniş açı kamerası, 12 MP, f2.4 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açı kamerası yer alacak.

Bunlara ek olarak iPhone 13 Pro modelinde 3X zoom yapabilen telefoto lensi de yer alacak.

iPhone 13 mini modeli 699 dolardan, iPhone 13 modeli ise 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak

Bu etkinlikte beklenenin aksine yeni AirPods ve yeni Macbook modelleri tanıtılmasa da bir diğer etkinlikte tanıtılacağı tahmin ediliyor…

2 Yorum

    1. Merhaba,
      Bunun için şu anda net bir şey söylemek mümkün olmamakla birlikte ülkemizde tahminlerime 15.999 TL gibi bir fiyatla satışa sunulacağını düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir