Apple Genius Bar hakkındaki deneyimlerim

 Apple Genius Bar hakkındaki deneyimlerim

Apple’ın müşterilerine teknik destek servisi sağladığı Genius Bar yani garanti servisi hakkındaki deneyimlerimi bu makale üzerinden paylaştım. 😊 Genius Bar randevusunun nasıl alınacağından servis tecrübeme tüm detayları makale üzerinden okuyabilirsiniz.

Genius Bar randevusu nasıl alınır?

Apple Genius Bar rezervasyon ekranı

Apple tarafından yetkilendirilen birçok servis olsa da markanın müşterileri Apple’ın resmi Türkiye mağazaları Apple Zorlu Center ve Apple Akasya mağazalarındaki Genius Bar desteğini tercih ediyorlar. Siz de Genius Bar rezervasyonu işlemleriniz için buraya tıklayabilirsiniz. 👍

Ben Apple Zorlu Center’dan randevu almak için Apple Destek sayfasına giriş yaptım. Sorunum Macbook Pro cihazımı Apple’ın resmi sitesinde yayınlanan makaleye uygun şekilde temizlesem de kılcal çizikler oluştuğunu gözlemlememdi. Bu nedenle yüz yüze donanım desteği almak için “Donanımla ilgili yardım alın” butonuna tıkladım. Apple kimliği ve seri numarası girişi işlemlerinin ardından Donanım Sorunu -> Ekran Sorunu seçeneklerini seçerek ilerledim. Tabii ki sizin sorununuz hangi yöndeyse sorununuza uygun seçimler yapmanız gerekiyor. 💻

Eğer cihazınızı teknik servise götürmek istiyorsanız “Onarım İçin Getirin” seçeneğini seçerek ilerleyebilirsiniz. Sorununuz hakkında uzaktan destek almak isterseniz telefonla görüşerek veya canlı sohbet ile destek alabilirsiniz. Ben Genius Bar desteği almak için “Onarım İçin Getirin” seçeneğini seçtim.

Sistemin konumunuza uygun servisleri tarayıp size en yakın servisleri önerebilmesi için konumunuzu paylaşmanız gerekiyor. Eğer götüreceğiniz servisi daha önceden belirlediyseniz konum arama alanına servisin adını da girebilirsiniz.

Genius Bar desteği almak istediğiniz servisi seçtikten sonra “Bu konumda uygun rezervasyon yok.” mesajını alıyorsanız belirli aralıklarla ilgili sayfayı kontrol etmenizi öneririm. Bazen boşalan rezervasyonlar nedeniyle aynı gün içinde veya bir gün sonraya bile rezervasyon yaptırma şansınız olabiliyor.

Apple Genius Bar rezervasyon yaptırma

Boş olan bir saati seçerek rezervasyonunuzu tek tıkla yapabilirsiniz. Rezervasyon takvimi en fazla bir hafta sonrasını gösterdiğinden birkaç hafta sonraya rezervasyon yaptırma seçeneğinizin bulunmadığını not edin. ✏️

Rezervasyonunuz onaylandıktan sonra size bir onay iletisi gönderilecektir. Onay iletinizin içerisinde yer alan QR kodu saklayın ve yedekleme gibi önerileri dikkate alın.

Rezervasyon onay ekranı

Genius Bar servisi hakkındaki deneyimim

Apple Store Genius Bar

Apple Zorlu Center’da bulunan Genius Bar için gerekli olan her şeyi yanımda bulundurarak Genius Bar servisine doğru gittim. Dilerseniz randevu saatinden önce Apple Store’a giderek mağazayı gezebilirsiniz.

Tüm Apple Store çalışanlarının karşılamaları çok iyiydi. Randevu saatinden yaklaşık 8 dakika sonra Apple Store Genius Bar çalışanına sorunlarımı anlattım ve bilgisayar üzerinden testler yaptı. Bu sorun kozmetik bir sorun olduğu için ve bilgisayar testinin iletisine göre yaklaşık 4.000 TL fiyat farkıyla ekran değişimi seçeneği sunuldu ancak görünmeyen kılcal çizikler için bu ücreti ödemedim ve Genius Bar’dan ayrıldım. Fiyat farkı dışında çalışanların karşılaması, sohbeti çok iyiydi. Bu konuda şüpheniz olmasın. 👍

Yorum Yap