VidTekno-Logo-1.png

YouTube Premium Türkiye’de

YouTube Premium Türkiye’de

YouTube’u zaten her gün izliyoruz. Hem eğleniyoruz hem de öğreniyoruz. Eee, bu hangi YouTube? Bizlere ne özellikler sunuyor?

YouTube Premium Nedir?

Daha önceden ülkemizde kullanımda olmayan YouTube Red’in bir başka adı aslında. Reklamsız YouTube izlemek, dizi-film izlemek veya şarkı dinlemek gibi işlerinizi bu uygulama sayesinde halledebilirsiniz. Zaten ben bunları Netflix, Spotify gibi uygulamalarla da yapıyorum dediğinizi duyar gibiyim. O zaman sizi bir sonraki başlığımıza alalım 🙂

Gerçekten Gerekli mi?

YouTube’da reklam izlememek için reklam engelleyicisi kullanıyorsunuz. Gayet iyi çalışıyor. Dizi veya film izlemek için Netflix kullanıyorsunuz, müzik dinlemek için de Spotify kullanıyorsunuz. Bu üyelikleri iptal ettirmeye gerçekten değer mi? Bilemedik.

Spotify aylık 14 TL, Netflix aylık 18 TL… Toplam 32 TL/ay etti. YouTube Premium aylık fiyatı ise 17 TL. Daha uygun gözüküyor. Tabi ben YouTube’u reklam engelleyicisi ile izlerim, dizi mi 3. parti uygulamalar ile izlerim, müziğimi de daha önceden telefona indirip izlerim diyorsanız gerçekten gereksiz bir uygulama.

YouTube Originals İsmi…

YouTube Originals ismi size bir yerden tanıdık geliyor mu? Biraz düşünelim… Acaba Netflix Originals mi? Evet. YouTube Premium Netflix ve Spotify’daki özellikleri toplayıp kendisi yeniden oluşturmuş. Peki neden insanlar YouTube Premium alsınlar ki?

Pazarlama

Dediğimiz gibi Spotify ve Netflix hesabınız olursa en düşük paketine ayda 32 TL ödeyeceksiniz. Spotify ve Netflix’i denemek için 1 aylık ücretsiz deneme hakkınız da bulunuyor. İşte YouTube Premium sınırları aşıyor. Tüm özelliklerini ayda 17 TL’ye veriyor ayrıca 3 aylık ücretsiz deneme hakkı da sunuyor. Fiyat olarak YouTube Premium tabiki de daha uygun fakat film izlenir mi bilemiyoruz. Netflix’te bile çoğu film-dizi bulunmuyorken YouTube Premium bu kadar diziyi nasıl kendi bünyesine alsın. Örneğin en çok izlenen dizilerden olan La Casa De Papel’i izlemek için Netflix hesabına sahip olmanız gerekiyor. YouTube Premium üzerinden bu diziyi izleyemezsiniz. Ucuz ama alınmaz gibi geliyor şu anda. Tabi ki de isterseniz buraya tıklayarak YouTube Premium’u deneyebilirsiniz.

guest

1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Yeşim
Yeşim
3 yıl önce

Kesinlikle almam

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin