VidTekno-Logo-1.png

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Tüm Bilgiler

Yerli Otomobil TOGG Hakkında Tüm Bilgiler

Şimdiye kadar çok fazla haberini yaptığımız, dün tanıtılan TOGG hakkında tüm bilgileri bu haberimizde derledik.

Tasarım Harikası

Tasarım harikası olan bu otomobilde şık ve sade bir tasarım kullanılması tercih edilmiş. Aracın her yeri ekranlarla kaplı.

Otomobilin aynaları da yeni nesil araçlarda kullanıldığı gibi kamera sistemli. Yani şoför aracın aynalarına bakmak yerine aracın içinde bulunan iki adet ekrandan arkadan araç gelip gelmediğini kontrol edecek. Geniş ve ferah olan bu araba 500 km menzil sağlıyor. Araç 100 km hıza yalnızca 4.8 saniyede ulaşıyor. Araçta Lityum-iyon batarya kullanıldığını ve 8 yıl garantisi olduğunu da söyleyelim.

30 Dakikada Şarj İddiası

Elektrik araçların tek sorunu şarj süresi iken bu aracın 30 dakikanın altına şarj olabildiği iddia ediliyor. Böylece aracı ofiste, evde veya şarj istasyonlarında rahatlıkla şarj edebileceksiniz.

Aracın 2022 yılında öncelikle resmi kurumlara dağıtılması ve daha sonra satışa sunulması ön görülmektedir.

guest

1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cihan
Cihan
2 yıl önce

Togg gerçekten harika bir tasarım, her yerin elektronik olması hoş gibi görünse de bu teknolojilerin tamamının “yerli ve milli” kaynaklarla tasarlanıp, düzenlenmediği sürece araca yerli demek çokta mantıklı gibi görünmüyor, ama umarım togg motoru dahil yerli ve milli kaynaklarla yapılır, hayallerde kalmayan devrim gibi yarı yolda bırakılmayan bir araç olur. Umudumuz o yönde.

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin