Yerli Arama Motoru Yaani, Web Üzerinden Erişime Açıldı!

Turkcell’in aşağı yukarı 5 ay evvelce akıllı telefonlar amacıyla sunmuş bulunduğu yerli arama motoru Yaani, internet üstünde hizmet vermeye başladı.

2017’nin ilk haftalarında tanıtımı oluşturulan ve aşağı yukarı 5 ay evvelce mobil cihazlar amacıyla Turkcell doğrulusunda yayılan yerli arama motoru Yaani, internet üstünden hizmet vermeye başladı. Google, Yandex gibi değişik ülkelerin arama motoru yerine Turkcell doğrulusunda tasarlanan yerli arama motorunu kullanmak isteyenler, şu andan itibaren internet üstünden arama motoruna ulaşabilirler.

Turkcell’in CEO’su Kaan Terzioğlu’nun resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin arama motorunun bundan sonra internet’de bulunduğu duyuruldu. Standart içerik araması dışında görsel, haber, video gibi aramalara sahip arama motoru, harita servisiyle de kullananlara hizmet vermeye çalışıyor. Arama sayfası üstünde tespit edilen müzik arama sekmesini direkt olarak Fizy’e yönlendiren arama motoru, Android ve iOS’un sonrasında internet üstünden bütün platformlarda kullanıma açılmış oldu.

Turkcell’in yaptığı bildirime göre Yaani’nin şu anda 2 milyon aktif kullanıcısı var ve bu kullanıcılar, şu ana kadar 125 milyon arama gerçekleştirdi. 5 ay evvelce kurulmasına karşın 4.5 milyon kez indirilen uygulama, internet sayfasına geçiş yaptıktan sonra daha yoğun bir şekilde kullanılacaktır.

Kaynak:

https://blog.teknosos.com.tr/yerli-arama-motoru-yaani-web-uzerinden-erisime-acildi.html

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir