Yeni Volkswagen Passat tanıtıldı! İşte özellikleri!

Geçtiğimiz aylarda Amerikan versiyonu tanıtılan 2020 Volkswagen Passat‘ın Avrupa’da satışa sunulacak modeli tanıtıldı. Peki, Yeni Volkswagen Passatözellikleri neler sunuyor? Gelin, 2020 Volkswagen Passat‘a yakından göz atalım

Yeni Volkswagen Passat tanıtıldı! İşte özellikleri!

2019 Cenevre Otomobil Fuarı‘nın hemen öncesinde tanıtılan 2020 Volkswagen Passat, birçok yeni teknolojiyle otomobil severleri karşılıyor.

Dış tasarım açısından serinin önceki nesil modellerine kıyasla büyük bir farklılık göstermeyen yeni nesil otomobil, hemen yukarıda bahsettiğimiz gibi yeni teknolojileriyle ön plana çıkmayı başarıyor.

Yeni Volkswagen Passat ozelikleri / 2020 Volkswagen Passat

2020 Volkswagen Passat tasarımı

Makyajlanan tasarımıyla serinini önceki otomobilleri ile pek bir fark göstermeyen yeni nesil otomobilin, tasarım açısından en dikkat çeken farkıysa, yenilenen tampon ve ızgara tasarımı olarak karşımıza çıkıyor.

Tampon ve ızgara kısmında yapılan ufak tefek dokunuşlarla daha agresif ve spor bir görünüm kazanan yeni nesil Passat’ta LED aydınlatma elemanlarının hem arka hem ön farlarda standart olarak sürücülere sunuluyor.

Tasarım açısında yapılan diğer değişikliklere hızlıca göz attığımızda,  aracın arka kısmında yer alan Passat yazısının daha ön plana çıktığını görmekteyiz.

Yeni Volkswagen Passat ozelikleri / 2020 Volkswagen PassatHatırlarsanız Volkswagen, Arteon modellerinde de benzer bir tasarım ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi de bu tasarım anlayışını Passat ile devam ettiren Alman devi, ayrıca baştan aşağıya yenilediği jant tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

17-19 inç arasında olan jantlarla görenleri kendine hayran bıraktıran yeni nesil otomobil hem dizel hem de benzinli motor seçenekleriyle de ön plana çıkmayı başarıyor. Peki, Yeni Volkswagen Passat‘ın motor özellikleri neler sunuyor?

Yeni Volkswagen Passat motor özellikleri

Asi duruşundan bu yılda ödün vermeyen Volkswagen, 2020 model aracının motorunda da bir takım yeniliklere gitmiş.

Bu kısımda bizleri, Arteon‘dan aşina olduğumuz 150 beygir gücünde çalışan 1.5 TSI motor ile karşılayan yeni nesil otomobilin ayrıca 190 ve 272 beygirlik benzinli seçenekleri de bulunuyor.

İlgili Haber  Elon Musk, Cybertruck ile gezerken görüntülendi!

Yeni Volkswagen Passat ozelikleri / 2020 Volkswagen PassatBunun haricinde, 187 ve 268 beygir gücündeki 2.0 TSI motor seçeneklerine de ev sahipliği yapana yeni Volkswagen‘da ayrıca TDI Evo olarak adlandırılan 1.6 litrelik yeni bir motor seçeneğine de yer veriliyor.

148 beygir güç üreten 1.6 litrelik TDI Evo‘nun ayırca 2.0 litrelik 190 ve 240beygirlik versiyonları da bulunuyor.

Tüm bu motor seçeneklerini geride bıraktıp gelelim serinin hibrit sistemiyle ön plana çıkan Passat GTE modeline.

GTE modeli ile beraber 13 kWh lityum iyon bataryaya geçiş yapan elektrikli Passat’ta ayrıca 1.4 TSI motorda bulunuyor. Elektrikli motorla birlikte, toplamda 215 beygir güç üretebildiği vurgulanan Passat GTE‘de ayrıca 6 ileri DSG şanzımana da yer veriliyor.

2020 Volkswagen Passat yeni bilgi eğlence ekranı ile ön plana çıkıyor!

Üçüncü jenerasyon bilgi eğlence sisteminin yer aldığı 2020 Passat‘ın iç mekanın da bizleri serinin önceki modellerine kıyasla benzer bir tasarım karşılıyor.

Bu kısımda 11.7 inçlik dijital gösterge panelindeki grafiklerde bir takım değişikliğe ve iyileştirmeye giden Volkswagen bilgi eğlence sisteminde de kullanıcılara 6.5, 8.0 ve 9.2 inç ekran seçenekleri sunuyor.

Bu kısımda Wi-Fi ve entegre SIM kart desteklerini de sürücüsüne sunan yeni nesil otomobil bu yönüyle de ön plana çıkmayı başarıyor.

Yeni Volkswagen Passat ozelikleri / 2020 Volkswagen PassatYeni nesil Volkswagen Car-Net bilgi eğlence sistemi ile birlikte, Apple CarPlay, Android Auto ve MirrorLink gibi en güncel uygulamalara da destek sunan Volkswagen, yine iç yaşam kısmından kaliteden ödün vermemiş.

Her açısında sürücülere ve yolculara en konforlu yolculuk deneyimini yaşatmayı hedefleyen otomobil devi, yeni aracında ayrıca günümüzün vazgeçilmezi haline gelen asistan sistemlerine yer veriyor.

Söz konusu bu asistan sistemi ise Hey Volkswagen ile devreye giriyor ve sesli komutlarla aracın multimedya sistemi rahatlıkla kontrol edilebiliyor.

İlgili Haber  Tosun, Ferrari'de Görüntülendi!

Volkswagen 2020 model aracında yolcuların güvenliğinden de ödün vermiyor!

Haberin başında da belirtiğimiz gibi Volkswagen‘ın yeni nesil aracının en son teknolojiler ile geldiğini özellikle belirtmiştik.

Güvenlik donanımda da teknolojinin nimetlerinden yararlanan Alman devi kör nokta uyarısı, acil fren sistemi, ön çarpışma önleyici gibi özellikleri standart modelinde de yer veriyor.

Yeni Volkswagen Passat ozelikleri / 2020 Volkswagen PassatBunun haricinde ise, sürücülerin istediğine göre yeni nesil otomobile park asistanı, şerit takip sistemi ve hız sabitleyici gibi özelliklerde eklenebiliyor.

Ayrıca, Travel Assist sistemi ile otonom sürüş deneyimi de sunan yeni nesil otomobil, sürücüsü müdahale etmeden 200 km/s hıza kadar kendi kendini kontrol edebiliyor.

Peki, Makyajlanan Volkwagen Passat ne zaman Avrupa’da satışa sunulacak?

Fiyat bakımından henüz resmi bir açıklama da bulunmayan Alman devi, söz konusu aracının Mayıs 2019‘da ön satışa açacağını belirtti.

Bunun haricinde ise, ilk olarak Almanya’da teslim edilmeye başlanacak olan 2020 model Passat’lar Ağustos 2019‘da yollara çıkacak.

Kaynak: https://shiftdelete.net/yeni-volkswagen-passat-tanitildi-iste-ozellikleri Yazar: Deniz Aslan

[vicomi_feelbacks]

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir