Yeni Apple Watch Touch ID ile gelebilir

 Yeni Apple Watch Touch ID ile gelebilir

Yeni iPhone ve Apple Watch Series 5 lansmanı üzerinden çok zaman geçmeden, Apple cephesinden gelecek senenin cihazları hakkında ipuçları gelmeye başladı. Sızıntılara bakılırsa yeni Apple Watch, yenilenmiş bir Touch ID teknolojisiyle  gelebilir.

Touch ID her ne kadar Apple tarafından eskisi kadar kullanılmasa da iddialar firmanın yeniden bu teknolojiye odaklandığı yönünde.

Yeni Apple Watch nasıl bir Touch ID deneyimi sunacak?

Apple, rakiplerinin tüm çabalarına rağmen halen dünyanın önemli akıllı telefon üreticilerinden biri. Şirketin özellikle de akıllı saat dünyasında birçok rakibine karşı ezici bir üstünlüğü bulunuyor.

Şirket, her sene Eylül başında yaptığı lansmanda tanıttığı cihazlar sonrası, gelecek senenin Apple ürünleri için çalışmaya başlıyor.

Lansman sonrası ortaya çıkan Apple‘ın ekrana gömülü parmak izi teknolojisi üzerinde çalıştığı iddiaları gerçeğe dönüşmüşe benziyor. Son çıkan sızıntılara bakılırsa Apple Watch Series 6 için Touch ID geliştirmeleri yapılmaya başlanmış.

Apple her ne kadar son yıllarda Face ID üzerinde durmaya başlamış olsa da, sistemin açıkları şirketi gelecek için endişelendirmeye başlamıştı.

yeni apple watch, touch id, ekrena gömülü parmak izi

Android dünyasında da ekrana gömülü parmak izinin gelişmiş olması belli ki Apple cephesini de harekete geçirdi. Ancak şu an için ekrana gömülü parmak izi teknolojisinin iPhone için geliştirilip geliştirilmediği bilinmiyor.

Yine de yeni Apple Watch ile muhtemelen daha yüksek güvenlik önlemleriyle donatılmış bir ekrana gömülü parmak izi teknolojisi ile karşı karşıya kalabiliriz.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Apple gerçekten de yeni Apple Watch için Touch ID geliştiriyor olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak:https://shiftdelete.net/yeni-apple-watch-touch-id Yazar:Veyis Özen Ertuğ

 

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın