Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen lansman ile akıllı bileklik kategorisinden Mi Band 6 tanıtıldı. Uygun fiyatlı ve kullanışlı akıllı bileklikler denilince akla gelen ilk markalardan Xiaomi’nin, Mi Band 5 modeline göre Mi Band 6’da ekran boyutunu bir tık daha büyüttüğünü söyleyebiliriz. Teknik olarak ise bu bilekliğin ekranı 1.56 inç boyutunda.

Eski modellere nazaran daha minimalist bir tasarım oluşturmayı hedefleyen Xiaomi, yan çerçeveleri de kaldırdığını lansman toplansında duyurdu.

Xiaomi Mi Band 6’nın teknik özellikleri neler?

1.56 inç boyutunda AMOLED bir ekranla karşımıza çıkan bu model üzerinde 30 farklı spor modu bulunuyor. Ayrıca 130+ kadranı ekranınıza koyabilirsiniz. Tabii ki de Mi Band uygulamasının ve saatinin güncelleme almaya yatkın olduğunu yani saatin iç görünümüne güncelleme gelebileceğini de ekleyelim.

Bu ürün bileklik olarak karşımıza çıktığından dolayı 50 metreye kadar su geçirmiyor ve siz isterseniz 24 saat boyunca kalp atışınızı takip edebiliyor. Ayrıca yerleşik uyku monitörü sayesinde uyku kalitenizi de ölçebiliyor. Ayrıca diğer modellerden farklı olarak oksijen takibinizi de Mi Band 6 ile yapabiliyorsunuz.

Bu verilerin de mobil uygulama üzerinden detaylı kontrol edilebildiğini yeniden hatırlatalım.

Xiaomi tarafının şarj konusunda iddiası ise; bilekliğin tüm özelliklerini aktif olarak kullanırsanız 14 gün, eğer daha az özelliğini kullanırsanız ise 19 gün boyunca şarj etmeden kullanabilirsiniz.

İki farklı model olarak karşımıza çıkacak bu bileklikte NFC özelliğini kullanmak isterseniz NFC özellikli modeline sahip olmanız gerekiyor. NFC versiyonlu modelinin yaklaşık 355 TL, NFC bulunmayan versiyonlu bilekliğin ise yaklaşık 292 TL olduğunu ancak ülkemizde satışa sunulacağı zaman fiyata ek vergiler eklenebileceğini hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir