Xiaomi Mi Watch’tan Apple Watch Series 5’e selam!

Xiaomi, yeni model atağını sürdürüyor. 10 Kasım günü Mi CC9 Pro modelini Avrupa’da Mi Note 10 ismiyle karşımıza çıkaracak olan üretici, aynı zamanda yeni akıllı saati için de hazırlıklarını sürdürüyor. Xiaomi Mi Watch tasarımı, Weibo’da yapılan bir paylaşımla ortaya çıktı.

Artıway

Xiaomi Mi Watch tasarımı ile Apple Watch’u andırıyor

Mi Band modelleri ile akıllı bileklik pazarında hatrı sayılır bir yere sahip olan Xiaomi, bu kez akıllı saati ile karşımıza çıkacak. Xiaomi Mi Watch tasarımı ile Apple Watch modellerine selam veriyor.

Yapılan paylaşıma baktığımızda saatin, Qualcomm’un Snapdrahon Wear 3100 işlemcisi ile geleceğini görüyoruz. Ayrıca eSIM özelliğine sahip olan saatin üzerinde bir de hoparlör bulunuyor. Böylece, kullanıcılar akıllı telefona ihtiyaç duymadan telefon görüşmeleri yapabilecek.

Tabii saatle ilgili en dikkat çeken nokta ise Apple Watch ile olan benzerlik. Tasarımı ile birbirine benzeyen iki modelden Mi Watch’un biraz daha keskin çizgileriyle Apple Watch’tan ayrıldığını söyleyebiliriz.

Xiaomi yaptığı paylaşımda aynı zamanda saatin işletim sisteminin de önizlemesini gerçekleştirdi. Burada ortaya çıkan görüntülere göre, saat minyatür bir akıllı telefon olarak tanımlanıyor. Watch for MIUI arayüzü ile gelecek olan Mi Watch modelinin üzerinden uygulama indirmek ya da akıllı bir evi kontrol etmek mümkün olacak.

Kaynak:https://shiftdelete.net/xiaomi-mi-watch-tasarimi-ile-apple-watch-modelini-andiriyor Yazar:Hazal Orta

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir