VidTekno-Logo-1.png

Xiaomi Mi ile Redmi Telefonları Arasındaki Farklar

Xiaomi Mi ile Redmi Telefonları Arasındaki Farklar

Bu haberimizde son zamanlarda Apple, Samsung gibi birçok ünlü şirket ile yarışan Xiaomi‘nin aralarında fark olmadığı sanılan fakat çok fark olan Redmi ve Mi serilerini ele aldık.

Güncellemeler

Xiaomi’nin en yeni güncellemelerini önce Mi telefonlar alıyorlar. Redmi ise Mi telefonlardan daha sonra güncelleme alıyor. Yazılım güncellemesi önce kesilen telefon modeli ise Redmi oluyor.

Donanım

Redmi serileri kullanıcıların daha kolay ulaşabileceği ve genellikle fiyatı düşük tutulan telefonlar oluyor. Redmi telefonlar tamamen fiyat performans ürünü ve kullanıcı odaklıyken Mi telefonların donanımı daha güçlü oluyor.

Redmi, redmi note 7 pro

Bir de Note serisi var…

Aslında Xiaomi telefonlar kendi aralarında üçe ayrılıyorlar. Mi serisi, Redmi serisi ve Redmi Note serisi. Mi serisi en üst seviye performans verirken Redmi Note serisi en üst ve orta seviye performans veriyor. Redmi serisi ise daha düşük seviyede performans veriyor.

Redmi serisi kötü mü?

Kesinlikle değil. Xiaomi’nin son çıkardığı Mi Note 10 ile Redmi serisindeki son telefon Redmi Note 8 Pro’yu karşılaştırdığımızda Mi serisinden donanımsal olarak yalnızca 2 puan düşük çıkıyor. Ayrıca Redmi serisinin bu telefonunun ekran boyutu daha büyük.

akıllı telefon, bilgi Teknolojisi, bilişim teknolojisi

Sonuç

Fiyat performans telefonu istiyorsanız Redmi telefonlarından Note serisi sizler için ideal olacaktır. Almak istediğiniz telefonun internet üzerinden incelemelerini okuyun ve mükemmel telefonunuza karar verin. Redmi ve Mi serisi arasındaki farkları gösterdiğimiz bu haberimizin altına hangi Xiaomi modelini kullandığınızı yazabilirsiniz.

guest

2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Namık
Namık
2 yıl önce

Mi 8 güzel telefon. 1 haftadır memnjnum

Mina nehir
Mina nehir
2 yıl önce

Burdan okuyupta aldım baya memnunum 🙂

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin