Akıllı televizyonu olmayanlar televizyonunu akıllı hale getirmek için TV Box cihazlarını tercih ediyorlar. Apple TV ve Mi Box ise bu kategoride en çok satanlar listesinin en başına yerleşmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi, Mi Box cihazının yanına alternatif olarak Mi Stick isimli aleti piyasaya sürdü. TV Box sahibi olmak isteyenlerin arada kaldığı bu iki uygun fiyatlı cihazdan hangisinin daha iyi olduğuna haberimizde değindik.

Hangisi daha iyi?

Amacınız oyun oynamak ise Mi TV Stick sizin için doğru seçim olmayacaktır. Her iki cihaz da lisanslı Android TV işletim sistemine sahip olsa da teknik özelliklerinden dolayı Mi Box S 4K’yı tercih etmek gerekir. Her iki cihazın da 8 GB dahili hafızası bulunuyor. Mi TV Stick’in hafızasını bir disk ile arttıramasak da Mi Box S’in hafızasını USB bellek takarak arttırabiliyoruz. Bu nedenle Mi Box S 4K ile herhangi bir hafıza sorunu yaşamanız muhtemel değildir.

Mi Box S 4K, 2 GB boyutundaki RAM belleği ile Mi Stick’i teknik bakımdan geçiyor. Eğer 4K bir cihazınız varsa Mi Box S 4K modelini tercih edebilirsiniz. Mi Stick, 4K görüntüleri maalesef gösterememektedir.

Mi Box S 4K standart Android Box boyutlarındayken Mi Stick USB bellek boyutunda. Mi Stick sahibi olursanız gittiğiniz yerlerde bulunan televizyonlara USB bellek takarmış gibi takarsanız Netflix keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

[irp posts=”9933″ name=”Xiaomi Mi Box S 4K İnceleme”]

Mi TV Stick hem film hem de video oynatırken bile Mi Box S 4K ‘ya nazaran yavaş olduğundan Mi Box S 4K, Mi Stick’ten daha iyi konumda. Mi Stick’in piyasa fiyatı 300 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bütçenizi Mi Stick’e harcamak yerine biraz daha genişletirseniz Mi Box S 4K’ya 500 TL vererek sahip olabilirsiniz. Mi Box S 4K’nın inceleme videosuna sitemiz üzerinden ulaşabilir ve en net kararı kendiniz verebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Mi stick kullanıyorum ve uygulamalardan canlı yayın açtığımda ekrana gelen Google reklamlarını kapatamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

    1. Merhaba. Kullandığınız uygulamaları Play Store üzerinden indirdiyseniz televizyonları desteklemesi gerekiyor. Uygulama yapımcısına başvurmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir