Xiaomi, Apple dahil tüm rakiplerini ezdi geçti!

Giyilebilir teknolojiler popülerleşmeye devam ettikçe, kullanıcılar bazında ve şirketler bazında yatırımlar da hız kesmeden devam ediyor. 2018 üçüncü çeyreğinde Xiaomi giyilebilir teknoloji alanında tüm rakiplerini alt etmeyi başardı.

Ülkemizde Mi Band serisi ile oldukça popüler olan marka, bu ilgiyi küresel ölçekte de topluyor gibi görünüyor. Çünkü Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker adlı şirket tarafından ortaya konan rakamlar bize tam olarak bunu gösteriyor.

Xiaomi giyilebilir teknoloji alanında liderliğini ilan etti!

Küresel giyilebilir teknoloji satışları ve dağıtımları 2018 üçüncü çeyreğinde 32 milyon üniteye ulaşırken, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 21,7 artış yaşandı.

Yüzde 21,5 pay alan Xiaomi ise bu dev pazarda liderliğe oturmayı da başardı. Onu yüzde 13,3 ile Apple izlerken, Fitbit yüzde 10,9‘luk payıyla dikkat çekti. Listenin diğer isimleri yüzde 5,9 ile Huawei ve yüzde 5,6 ile Samsung oldu.

Burada en dikkat çeken istatistik ise Xiaomi’nin geçtiğimiz yıla oranla, yılın aynı dönemindeki büyüme oranları oldu. Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 90,9’luk büyüme gerçekleştiren şirket, pazar lideri olan Apple’ın kolayca önüne geçmeyi başardı.

Kaynak: https://shiftdelete.net/xiaomi-giyilebilir-teknoloji-alaninda-tum-rakiplerini-alt-etti-shiftdelete-net Yazar: Emin Çıtak

[vicomi_feelbacks]

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir