Yeni güncellemelerin yapılandırılmasının ardından WhatsApp her yıl olduğu gibi bu sene de güncel olmayan bazı akıllı telefonlardan desteğini keseceğini açıkladı. Sizin de telefonunuz bu listede yer alıyorsa WhatsApp telefonunuzda çalışmayabilir.

İşte WhatsApp’ın desteğini kestiği iOS ve Android telefonlar!

WhatsApp, artık desteklemediği Android ve iOS sürümlerini resmi internet sitesinde paylaştığını duyurdu.

WhatsApp’ın yardım merkezini kontrol ettiğimizde iPhone cihazlar için iOS 9 ve önceki sürümlerinde artık destek verilmeyeceğini görüntülüyoruz. Bu da iPhone 4S, iPhone 4 gibi modellerin artık WhatsApp kullanamayacağı anlamına geliyor. Bu nedenle Apple telefonunuzu en son sürüme güncelleyerek WhatsApp uygulamasının verimliliğini arttırabilirsiniz.

Resmi internet sitesinde yayınlanan yazıda kilitsiz ve Jailbreak işlemi uygulanmış cihazlarda açıkça WhatsApp desteğinin kısıtlanmadığı ancak işletim sisteminin işlevselliğini etkileyeceğinden sürümleri değiştirilen cihazlara destek sunmadıkları belirtiliyor.

Android tarafında ise Android sürümü OS 4.0.3’ten eski cihazlarda, yalnızca Wi-Fi bağlantısı olan yani SMS ve hücresel veri bağlantısı sunmayan tablet modellerinde artık WhatsApp’ın desteklenmeyeceği belirtildi. LG Optimus L7, HTC One V, HTC Desire C, Google Nexus S, Samsung Galaxy S2 modeline sahip cihazlar Android OS 4.0.3’ten daha yüksek bir güncelleme alamadıklarından dolayı artık WhatsApp kullanamayacak telefonlar listesine girmiş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir