Belirli sınıflar belirli saatler için okula gidecek olsa da uzaktan eğitim süreci devam ediyor. Dershane, okul ve kurslarınızdan aldığınız uzaktan eğitimi daha verimli hale getirecek tüyolara değindik.

Bu tüyolar ile uzaktan eğitim sürecini daha verimli hale getirebilirsiniz.

Oyunları sınırlayın!

Uzaktan eğitime hangi araçtan giriyorsanız (Bilgisayar, tablet, telefon vb.) o araç için oyun uygulamalarına kısıtlama getirmelisiniz. Windows cihazlar için Familiy.Microsoft , Android ve iPhone cihazlar için ise Google Family Link uygulamasını kullanmanızı öneririz.

Dikkat çekici unsurları dışarıya çıkarın!

Uzaktan eğitim sırasında dikkatinizi çekip, odaklanmanızı engelleyecek unsurları başka bir odaya kaldırın. Örneğin uzaktan eğitime bilgisayar üzerinden giriyorsanız telefon ve diğer dikkat çekici unsurları dışarı çıkarın ve mobil cihazların sesini kısın.

Tarayıcıyı kullanımını engelleme!

İnternet tarayıcısı üzerinden uzaktan eğitim sırasında sörf yapıyorsanız bunu bırakmak için tarayıcı kullanımını engelleyici eklentiler yükleyin. Bu sayede belirlediğiniz süre boyunca tarayıcı kullanımınız engellenecektir.

Online not alın!

Uzaktan eğitim sırasında fiziksel deftere not almak uzun zaman alıyor ve dersi kaçırıyorsanız Notion uygulamasını kullanabilirsiniz. Çok işlevli olan bu uygulama sayesinde hızlı klavye kullanımınızla notlarınızı online şekilde saklayalabilirsiniz. Hem tarayıcı hem de cep telefonu üzerinden erişilen bu uygulamaya ders sırasında aldığınız ekran görüntülerinizi de ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir