Ünlü Basketbolcu Kobe Bryant Hayatını Kaybetti!

 Ünlü Basketbolcu Kobe Bryant Hayatını Kaybetti!

NBA’in en ünlü basketbolcularından olan Kobe Bryant hayatını kaybetti. Bryant 26.01.2020 tarihinde bir helikopter kazasında hayata gözlerini yumdu. Bu haberi duyan sevenleri büyük üzüntü yaşadı.

Nasıl Gerçekleşti?

Büyük bir helikopter tutkunu olan Kobe Bryant’ın hayatını kaybetmesinin sebebinin havadaki sis olduğu iddia edildi. Şu anda resmi makamlardan herhangi bir açıklama gelmedi. Helikopterin 240 km hızla yere düştüğü gelen bilgiler arasında.

Helikopterin rotası

Kobe Bryant’ın bindiği helikopterin rotası işte bu şekilde:

Simpsonlar iddiası

Geleceği tahmin eden çizgi film Simpsonlar’ın bir bölümünde Kobe Bryant’ın helikopter kazası geçirdiği kurgulanmıştı. Daha önce de birçok olayı önceden tahmin eden Simpsonlar çizgi filminin bu olayı da önceden tahmin ettiği iddia edildi. Çizgi filmin bu bölümü 2017 yılının son ayının 28. günü yayınlanmış.

NBA 2K20’nin Giriş Ekranı Değişti

NBA ekibi Kobe Bryant’ı anmak için NBA 2K20 oyununun giriş ekranında Kobe Bryant’ın bir görseline yer verdi. Aynı zamanda sosyal medya hesabından da Kobe Bryant’ı işte bu şekilde andı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

NBA Commissioner Adam Silver issued the following statement today regarding the passing of Kobe Bryant: “The NBA family is devastated by the tragic passing of Kobe Bryant and his daughter, Gianna. “For 20 seasons, Kobe showed us what is possible when remarkable talent blends with an absolute devotion to winning. He was one of the most extraordinary players in the history of our game with accomplishments that are legendary: five NBA championships, an NBA MVP award, 18 NBA All-Star selections, and two Olympic gold medals. But he will be remembered most for inspiring people around the world to pick up a basketball and compete to the very best of their ability. He was generous with the wisdom he acquired and saw it as his mission to share it with future generations of players, taking special delight in passing down his love of the game to Gianna. “We send our heartfelt condolences to his wife, Vanessa, and their family, the Lakers organization and the entire sports world.”

NBA (@nba)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yorum Yap