Türkiye sanal şiddette kaçıncı sırada?

2018 yılı itibariyle en yaygın sanal şiddet yaşanan ülkeler açıklandı. Hindistan‘ın yüzde 37‘lik oranla bu listenin en başında bulunduğunu belirtelim. Peki Türkiye sanal şiddette kaçıncı sırada?

Sanal şiddetin en yaygın olduğu ülkeler belli oldu!

Medya takip ve raporlama ajansı olan PRNet, sanal şiddet ile ilgili bir çalışmayı inceledi. Şirketin Statista verilerinin yanı sıra medya yansımalarından da derlendiği bilgilere göre 2018 yılında sanal şiddet en fazla Hindistan’da görülüyor.

Türkiye’nin ise bu sıralama da yüzde 19‘luk bir değerle ilk sıralarda yer aldı. Tüm bunlara karşın sanal şiddetin en düşük olduğu ülke ise Japonya oldu. Japonya‘yayı da %9‘luk oranla Fransa takip ediyor.

sanal şiddetPRNet ve Ajans Press‘in konuyla ilgili gerçekleştirdiği medya incelemelerinde yazılı basına geçen haber adetleri ve haber başlıkları da belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya başlığı altında 150 binin üzerinde haber yazılı mecralara yansıdı. Sosyal medya üzerindeki haberler incelendiğinde ise 2018 yılında 3 bin 123 haber şiddet başlığı altında oldu.

Kaynak: https://shiftdelete.net/turkiye-sanal-siddet-te-kacinci-sirada Yazar: Batuhan Dönertaş

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir