Kapat
Genel Kategori 521 0

Amazon, Türkiye Satışlarını Başlatıyor!

 

Test satışları bekliyor

Şimdilik test amacıyla belli ürünleri satacak olan Amazon’un, sene içinde tam kapasiteyle faaliyete geçeceği ve servis üzerinden satış yapacak işletmelerden sadece %10 komisyon alacağı ortaya çıktı. Amazon üzerinden satış yapacak şirketlere uyarı gönderen online alışveriş devinin, test süreci için satıcıların hazır olmasını istediği vurgulanıyor.

Türkiye’de online alışveriş servislerinde satış yapan işletmelerin, online servislere %15 veya daha fazla komisyon ödediğini belirleyen Amazon’un rakiplerinden daha uygun komisyon oranlarıyla satıcı şirketleri kendi bünyesine çekmek istediği anlaşılıyor.

Amazon’un Türkiye’deki operasyonlarının tam kapasiteyle başlaması için henüz kesin bir tarih verilmiyor ancak şirketin yaz ayları içinde büyük bir reklam ve duyuru kampanyası ile servisi tam hizmete sokması bekleniyor.

Amazon yöneticilerinin şimdiden reklam kampanyalarının hazırlığı için reklamc sektörüyle “son derece gizli” görüşmelere başladığı da biliniyor.

Kaynak: https://www.techinside.com/amazon-turkiye-satislarina-basliyor/

{Arda Çınar KAYA}

Hayatım yazılım üzerine. Oyun oynamayı pek sevmem. Bu yüzden bilgisayar oyunlarıyla ilgili haber yazmayı da sevmem. Güncel teknolojiye de ilgim var. Hobilerim TV ve Netflix izlemek. VidTekno'da editörlük yapıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir