VidTekno-Logo-1.png

Maksimum hız, kaliteli hizmet ve taahhütsüz internet! Turknet gerçek müşteri deneyimi

On senelik farklı operatör kullanıcı olarak Turknet'e geçiş sürecim ve kişisel deneyimlerimi bu yazıda sizlere aktardım. Gerçek müşteri deneyimini okuyun ve 1 aylık ücretsiz internet fırsatını inceleyin.

Maksimum hız, kaliteli hizmet ve taahhütsüz internet! Turknet gerçek müşteri deneyimi

On senelik farklı operatör kullanıcı olarak Turknet'e geçiş sürecim ve kişisel deneyimlerimi bu yazıda sizlere aktardım. Gerçek müşteri deneyimini okuyun ve 1 aylık ücretsiz internet fırsatını inceleyin.

Uzun süredir farklı operatör kullanıyor ve taahhütler ile sürekli olarak o operatöre mecburen bağlanıyordum. Özellikle bu sene sürekli olarak hız düşüklüğü problemi yaşıyordum ve hiçbir şekilde çözülmesi için çaba gösterilmiyordu. Ben de internet üzerinde dolaşırken Turknet ile karşılaştım. Gerçek müşteri deneyimini ve diğer tüm detayları bu yazıdan okuyabilirsiniz. Ayrıca yazının sonunda sizlere vereceğim kod ile 1 ay süresinde ücretsiz internet fırsatından yararlanabileceksiniz. Baştan belirtelim, yazı reklam amaçlı değil. Hem Turknet hakkındaki sürecimi aktarmak hem de Turknet hakkında genel bilgi vermek için yazıyorum.

Eski operatör iptal süreci ve cayma bedeli

Eski operatörümde 24 ay taahhütüm bitmese de Turknet, diğer operatördeki hizmetimi iptal ettirdiğimde çıkacak olan cayma bedelinin 240 TL’sini 6 ay taksitle faturama indirim olarak yansıtacaklarını belirtti. Bu şekilde diğer operatördeki kötü hizmetimi iptal ettirme fırsatım oldu.

Cayma bedelinin belirli bir kısmını karşılama işleminin yalnızca geçiş başvurularında yapılabildiğini, yeni kayıt başvurularında yapılamadığını belirteyim.

Diğer operatör hizmetimi iptal ettirmek için talep verdiğimde diğer operatör iptal sebebimin onlardan kaynaklı olduğunu onaylayarak benden cayma bedeli talep etmedi ancak etseydi Turknet Online İşlemler üzerinden cayma bedeli faturamı yükleyerek 240 TL’sini 6 ay taksitle indirim olarak alabilecektim.

Eski operatörümdeki modem bana ait olmadığı için iptal ettirdiğimde iadesi istendi. O nedenle elimde Turknet hizmetimde kullanabileceğim bir modem kalmadı.

Turknet’in adresimde sunduğu altyapı ve modem süreci

Turknet iki çeşit altyapı ile müşterilerine hizmet sunuyor ve müşterilerinin altyapıları maksimum hangi hızı destekliyorsa o hızda hizmeti herkese aynı ücretle veriyor. Yani paket paket ayırmıyor. Taahhütsüz bir hizmet veriyor. İlk altyapı çeşidi Turknet’in kendi Gigafiber altyapısı. Bu altyapı şu anda kısıtlı bölge seçeceğiyle sunuluyor ve Turknet tarafından hızla yayılması hedefleniyor. Gigafiber kullanıcıları 1000 Mbps Download değerini görebiliyorlar. Diğer altyapı çeşidi ise yerleşik operatör ile sunulan altyapı. Turknet, yerleşik operatörle anlaşma sağlamış ve onların altyapısı üzerinden kendi hizmetini sunuyor.

Ben altyapımı sorguladığımda 74 Mbps Download, 8 Mbps Upload ile VDSL hizmeti sunabileceklerini gördüm ve çağrı merkezi üzerinden başvurumu yaptım. İleride adresim daha iyi bir altyapı desteklerse Turknet daha iyi altyapıya beni ücretsiz olarak geçirebileceğini belirtti. Siz de adresinizin desteklediği maksimum hızı buradan kontrol edebilirsiniz. Burada şöyle bir detay var, web sitelerinden gördüğüm üzere adresinizde Gigafiber altyapısı yoksa modem satın almanız veya mevcut modemizini kullanmanız gerekiyor. Eski operatörüm kendi modemlerini geri istedikleri için ben bu hizmetimde ZyXEL’in bir modelini kullandım. Dilerseniz hizmetinize uygun modemi internet siteleri üzerinden satın alabilir veya Turknet’in stoklarında bulunması durumunda Turknet’ten temin edebilirsiniz.

Ekipler interneti bağladılar, sonra?

Sonrasında internet hizmetini kullanma aşaması geliyor. Sözleşmemde belirtilen 74 Mbps Download hızını kablosuz bağlantıda yoğun olmayan kullanım saatlerinde sunuyorlar. Yoğun internet kullanım saatlerinde ise bu hız 20 Mbps değerlerine kadar düşebiliyor. Bu gibi durumlarda da modem arayüzü üzerinden diğerlerine göre daha boş bir kanal bulup hızlı internet kullanmaya devam edebiliyorum. Tabii ki profesyonel bir kullanıcı değilseniz modem arayüzü üzerindeki ayarları kurcalamanızı tavsiye etmiyorum. Eski operatöre kıyasla internetim hiç olmadığı kadar hızlandı diyebilirim. Şimdilik yeni kullanıcısıyım, umarım ileride de hızlı internet hizmeti sunmaya devam ederler.

Güncel Speedtest sonucumu buraya ekliyorum:

Çağrı merkezi deneyimlerim

Turknet hizmetiniz hakkında herhangi bir soru sormak veya sorun kaydı oluşturmak için Online İşlem Merkezi üzerinden destek talebi oluşturmanız ve onların yanıtını beklemeniz gerekiyor. Öncelik olarak bu işlem yazılı işliyor ve yanıt gelmesi bazen biraz sürebiliyor. Sorun hakkında telefonla konuşmak isterseniz destek talebi içine “Beni Arayın” yazmanız durumunda müşteri temsilcisi size telefonla ulaşıyor. Arıza kaydı dışındaki taleplerinizi belirtmek için ise Turknet’in şikayet hattı üzerinden sorununuzu konuşarak belirtebiliyorsunuz. Kesinlikle çağrı merkezi kısmının geliştirilmesi gerekiyor ancak herhangi bir mağduriyet yaşamam durumunda şimdiye kadar çözdüler.

Turknet, 1 ay ücretsiz internet fırsatı! 🎉

*Arkadaşını Getir kampanyası hem size hem de bana internet kazandırmaktadır.

30 gün içinde Turknet hizmetini beğenmezseniz paranızın %100’ünü iade edeceklerini söylüyorlar. Taahhütsüz ve cayma bedeli olmadan bir hizmet sunuyorlar. Diğer operatörün cayma bedelinin 240 TL’sini 6 ay taksitle faturanıza indirim olarak yansıtarak karşılıyorlar. Ayrıca Turknetli olurken benim vereceğim kodla abone olursanız 1 aylık interneti 6 ay boyunca faturanıza taksitle indirim yaptırarak kullanım kazanacaksınız. Bu da Arkadaşını Getir kampanyası ile mümkün oluyor. Denememek için bir neden yok ancak bu yazıdakiler benim deneyimlerim. Kendi araştırmalarınızı yaptıktan sonra başvuru aşamasında çağrı merkezi temsilcisine aşağıdaki kodu verirseniz hem ben hem siz ücretsiz internet fırsatından yararlanmış olacaksınız. Tabii ki bunun için hem benim hem de sizin çıkan faturanızı zamanında ödemeniz gerekiyor.

#arkadaşınıgetir kodu ile 1 ayınızı 6 ay boyunca indirim yaptırın: JBB85CN20KDD

guest

4 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Faruk
Faruk
7 ay önce

1 ay ücretsiz internet nasıl alacağım

Burak
Burak
7 ay önce

Modemi benim mi almam gerekli onlar mı veriyor

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin