Tesla araçlarda heyecan verici gelişme!

 Tesla araçlarda heyecan verici gelişme!

Dünyada yazılım güncellemesi ile yeni özellik eklenebilen araçlara sahip ilk firma olan Tesla, yayınladığı V10 sürümü ile kullanıcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Otonom araç konusunda birçok firmadan ileride olan Tesla, yeni yazılımı ile artık daha da akıllı.

Araç otonom olarak bulunduğunuz konuma gelecek

Otonom kavramı kullanıcılar için heyecan verici hale gelmeye başladı. Bu konuda birçok firmaya öncülük eden Tesla yazılım güncellemeleri ile yenilikleri kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Netflix gibi eğlence yazılımlarının da araçlarda kullanılabileceğini duyuran firma bu kez kullanıcılarının seyahat konforu için kolları sıvadı. Yeni gelen V10 güncellemesi ile birlikte aracınızı bulunduğunuz konuma otonom olarak getirebileceksiniz.

Otonom araçlar günümüzde pek çok sorun ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu sebepten dolayı firmalar genellikle 5. seviye otonom sistemleri araçlarına dahil etmiyorlar. Ancak Tesla yine bir ilki başararak 5. seviye otonom yazılımı araçlarına dahil etti. Yeni güncellemede gelen özellik sayesinde bulunduğunuz konuma aracınızı çağırabileceksiniz. Özellikle park alanlarından çıkma konusunda zorlanan kullanıcılar için sevindirici bir özellik.

Tesla araçlar kullanıcılarının yanına otonom olarak gelebilecek

Her yeni güncelleme ile araçlarına bambaşka özellikler katan firma Smart Summon adı altında yayınladığı bu özellik ile kullanıcıların beğenisini almayı başardı. İnternet üzerinden onlarca kullanıcı bu yeni özellik ile ilgili videolar yayınlamaya başladı. Şimdilik bu özelliği araç görüş alanınızdayken kullanabiliyorsunuz ancak ileride bu konuda da geliştirmeler yapacaklarını belirten yetkililer tam otonom sürüş konusunda ciddi adımlar attıklarının altını çizdi.

Telefonlarda bulunan uygulamaya eklenen Come To Me butonuna bastığınızda aşağıdaki video benzeri bir manzara ile karşılaşacaksınız.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tesla-araclarda-heyecan-verici-gelisme Yazar: Yiğit Ali Demir

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın