Televizyonu Birde Chromecast İle İzleyin

Google destekli geliştirilen Chromecast, akıllı cihazlar ve televizyonlarınız arasında bağlantı kuruyor. Peki nedir Chromecast?

Google Chromecast, HDMI girişi olan tüm ekranlarda kullanılabilirsiniz. Chromecast’ı bilgisayarınız veya akıllı telefonlarınız ile eşleştirerek kontrol edebilirsiniz. Bu sayede her türlü medya dosyasını Chromecast ile kullanabilirsiniz. Üstelik fiyatı pahalı da değil, sadece 20 Euro.

Teknik Özellikler:

İşlemci: Çif Çekirdekli

RAM: 512 MB

Frekans: 1.2 GHz

Depolama: 256 MB

Kolay Kurulum:

  1. Chromecast üzerindeki HDMI kablosunu ekranınızdaki HDMI girişine bağlayın. Size “hoş geldiniz” ekranı gösterilecek.
  2. Sırada Chromecast’ı ayarlamalarını yapmanız gerekiyor. www.chromecast.com/setup adresine bilgisayarınız veya akıllı cihazınız sayesinde giriş yapmalısınız. Bu sayfadan gerekli uygulama mağazasına girerek ilgili uygulamayı indirmelisiniz.
  3. Kurulum sonrasında akıllı cihazınızın WLAN bağlantısını açın. Listede Chromecast isminin yanına sayılar eklemeniz gerektiğini söyleyelim. Örneğin Chromecast2018 yazabilirsiniz. Bu işlem sonrasında şifre gerekmeyecek.
  4. Akıllı cihazınıza UPnP uygulamasını indirin. Kablosuz medya sunucusuna girerek izlemek istediğiniz filmi seçerek izlemeye başlayın. Filmi ekranınıza yansıtmak için Chromecast yazan butona basın.

Chromecast’ın gerekliliği tartışılır. İnternetten Netflix gibi sitelere kaydolup film izlemekte bir alternatif tabi.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir