pexels-photo-887751.jpeg

Yeni bir cep telefonu aldığınızda indirmenizi önerdiğimiz 10 uygulamayı liste haline getirdik. Bu listeden işinize yarayan uygulamaları indirerek cep telefonunuzu daha keyifli şekilde kullanabilirsiniz.

İşte karşınızda yeni bir cep telefonu aldığınızda indirmeniz gereken 10 mobil uygulama!

access blur close up colorful

1- Instagram

Çoğu kişinin en çok girdiği uygulamalar arasında olan Instagram listemizin en başındaki yerini başarıyla alıyor. Instagram üzerinden fotoğraf, video ve hikayeler paylaşabilir, sevdiklerinizin gönderilerine yorum yazabilirsiniz.

Ayrıca diğer Instagram kullanıcıları ile mesajlaşabileceğiniz alternatif bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Instagram’a hem Play Store hem de App Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

2- Google News

Takip ettiğiniz haber kaynaklarını bir araya getiren Google News tamamen ücretsiz bir servistir. Bizim de VidTekno adıyla içerisinde olduğumuz Google News uygulaması üzerinden magazin, teknoloji, haber, döviz kurları gibi birçok kategoride kaynak bulmanız mümkün.

Google News’e iOS ve Android platformlar üzerinden ulaşabilirsiniz.

pexels-photo-4132538.jpeg

3- WhatsApp

Günümüzde neredeyse 10 kişiden 9’unun kullandığı videolu, sesli ve mesajla görüşme yapabileceğiniz WhatsApp ücretsiz bir uygulamadır ve internet bağlantısı ile çalışmaktadır. İlk çıktığı zamanlarda 99 cent gibi cüzi bir miktar ile ücretlendirileceğini belirten WhatsApp ilk çıktığı zamandan bu yana kimseden ücret almamıştır.

WhatsApp ile toplu mesaj kanalı, grup sohbetleri de yapabileceğiniz güzel özellikler arasında. WhatsApp’ı tabii ki de Android ve iOS olmak üzere her iki platformdan tamamen ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

4- VidTekno

Güncel teknoloji haberlerini takip edebileceğiniz harika bir uygulama olan VidTekno, içerik odaklı olup yazılan tüm içerikler editörler tarafından kontrol edilerek yayınlanmaktadır. Bu da yapılan haberin doğru olup olmadığını test etmek amacıyla yapılmaktadır.

Teknoloji haberlerinin yanı sıra sağlık, otomobil, yemek tarifleri, hayvanlar gibi genel kitleye uygun içerikler üretmek için de çalışmalar yürütmektedir. Okurların okurken eğlenmesi için karanlık mod, yazılara emojiler ile tepki verme, hikayeler, kullanıcı rozetleri gibi birçok özelliği de mevcuttur.

VidTekno şu anda yalnızca Android marketinde yer alsa da iOS kullanıcıları VidTekno’yu ana ekran kısayolu olarak kolayca ekleyerek kullanabilirler. VidTekno’yu indirmek için buraya tıklayın.

apps cellphone communication computer

5- Spotify

Müzik ve podcastleri dinleyebileceğiniz, modern tasarıma sahip olan Spotify ücretsizdir. Eğer reklamlardan kurtulmak istiyorsanız uygulama sizden ücret talep etmektedir. Daha önceden yapılan albümleri dinleyebilir, kendi albümünüzü oluşturabilirsiniz. Sevdiğiniz sanatçılar en yüksek ses kalitesi ile Spotify’da mevcuttur. Eğer arabınızda akıllı özelliği varsa Spotify akıllı aracınızda da senkronize şekilde çalışmaktadır.

6- Microsoft Office

Günlük hayatta kullandığımız Word, Excel, PowerPoint gibi Office uygulamalarını mobilde de ücretsiz olarak kullanabileceğiniz güzel bir uygulama olan Microsoft Office üzerinden bilgisayarınızda yaptığınız çalışmaları düzenleyebilir, yeni çalışmalar yapabilirsiniz. Ayrıca e-posta ile gelen Office eklerini de açmanızı sağlayacak güzel bir alternatiftir.

7- Subway Surfers

Aslında yıllardır markette olan Subway Surfers günümüzde hala popülaritesini yitirmemiştir. Gerçek hayatta üzücü bir hikayesi olan oyunda güvenlik görevlisinden kaçarak altın toplayıp, topladığınız altınlar ile yeni karakterler alabiliyorsunuz.

Otobüste yolculuk esnasında sıkılmamak için hemen açıp oynayabileceğiniz bir oyun olan Subway Surfers uygulama marketinde 4.4 puan almıştır.

coffee smartphone twitter application

8- Twitter

Ünlü kişiler veya tanıdıklarınızın yaptığı yorumları takip edebileceğiniz, kendi yorumunuzu diğer kullanıcılar ile paylaşabileceğiniz bir platform olan Twitter’ı App Store ve Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

pexels-photo-5081423.jpeg

9- Netflix

Ücretli planları bulunan Netflix üzerinden birçok film ve diziyi izleyebilmeniz, onları listenize ekleyebilmeniz ve içeriği bitirdikten sonra beğeninizi oylayabileceğiniz bir platformdur. Çocuklu aileler için çocuk filtresinin de yer aldığı Netflix’te çocuk hesabı üzerinden yalnızca çocuklara özel içerikler izlenebilmektedir.

Tamamen reklamsız olan bu uygulama üzerindeki filmleri indirerek dışarıda internetinizden gitmeyecek şekilde film keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

10- Zoom

Arkadaşlarınızla online görüşme yapabileceğiniz, canlı derslere katılım sağlayabileceğiniz Zoom uygulaması özellikle pandemi döneminde çok fazla sayıda kullanıcıya ulaşmıştır. Bu dönemde Skype uygulamasından daha fazla kullanılmaya başlanılan Zoom üzerinden büyük şirketler ve kurumlar toplantı yapmaktadır. Hem bilgisayar hem de mobil sürümü olan bu uygulamayı cep telefonunuza indirmenizi öneririz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir