Telefonumuzun Şarjı Neden Hemen Bitiyor? – Nasıl Düzeltirim?

Akıllı telefonlar elimizden düşmüyor. Gün içerisinde Facebook, Twitter’a bakıp eğlenenler de var, Gmail, Outlook ile işiyle ilgilenen de. Kısacası hayatımızın her alanında bulunmakta. Bir şeye bakarken bir anda Şarjınız Bitiyor uyarısını aldığımızda sinirimiz bozuluyor. Dışarıdaysak hemen sarj istasyonu arıyoruz, evdeysek hemen sarj kablosu. Kısa süre içerisinde imdadımıza yetişen yeni bir cihaz çıkarıldı. Adı Powerbank. Bir de şöyle söyleyelim, eminiz ki tanıyacaksınız. Taşınılabilir Şaj Aleti. Telefonumuzun şarjı biterken powerbank’e şarj kablosu arayıcılıyla bağladığımızda şarjımızı dolduruyor. Fiyatları da çok pahalı değil. Ortalama bir powerbank’in tahmini fiyatı 65.00TL. Lafı dolaştırdık, farkındayız 🙂 Şimdi size telefonumuzun şarjının hemen  bitmesinin nedenleri…

Telefonumuzun Şarjı Neden Hemen Bitiyor?

  1. Sosyal medya uygulamaları en çok baktığımız uygulamalardandır. Tabiki de en çok pil sömüren de bunlar. Örnek verecek olursak; WhatsApp, Snapchat, Facebook Instagram vb. olarak sıralıyoruz.
  2. Antivirüs programları telefonumuzun güvenliğini sağlıyor gibi gözükse de şarjımızı sömürüyor. Şimdiki antivirüs programlarına uygulama kilitleme özelliği ve kilit ekranı özelliği geldi. Bunlar mecburen arka planda çalıştığı için şarjımızı çabuk tüketiyor.
  3. Şaşıracaksınız. Müzik uygulamaları da şarj sömürme merkezi 🙂
  4. Mail uygulamaları bir işte çalışıyorsak en sık kullandıklarımız arasındadır. Senkronize işlemi yapıldığı için yine yine yine ve yine şarj yiyor.
  5. Film uygulamaları, siteleri listemizin son sırasında yer alıyor. Aslında büyükten küçüğe sıralamadık. Hepsi ayrı ayrı şarjımızı sömürüyor. Film uygulamaları ve sitelerinde uzun filmler izlediğimiz için ister istemez şarjımızı sömürüyorlar.

Nasıl Kurtulacağım Bu Sorundan?

Size kötü haberlerim var. İlk olarak yukarıda saydığımız tüm uygulamalardan kurtulmanız gerekmekte. Bunu söylüyorum fakat kimsenin de uymayacağını biliyorum bu kurala. Çünkü ben de uymuyorum işin kötüsü. Daha sonra arka planımızı silip siyah bir resim yerleştirmeniz gerekiyor. Ekran parlaklığını da kısın. Tam oldu. Artık şarjınız daha uzun ömürlü olacak. 

Telefonumuzun Şarjı Neden Hemen Bitiyor? – Nasıl Düzeltirim?” için 2 yorum yazılmış

  • merhaba,tamamını okudum ama herkes gibi aynı şeyleri bende yapıyorum,bunun önüne geçmek gerçekten zor görünüyor.Benim tavsiyem eğer dışardaysanız ve şarj etme imkanınız yoksa mümkün olduğunca telefonunuzla fazla ilgilenmeyin ve şarjınız dolu kalsın.

    • aynen taylan. ben sadece telefonumdaki antivirüs programını sildim bide ekran parlaklığını kıstım. arka planda köpeğimin resmi var. kaldırmam asla.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir