Ekrana gömülü kamerasıyla Galaxy A8s ortaya çıktı!

Samsung geçtiğimiz haftalarda San Francisco‘da düzenlediği Geliştiriciler Konferansı‘nda geliştirdiği yeni ekran tasarımlarını gözler önüne serdi. Bunlardan birisi de, kameranın ekranı gömülü olduğu Infinity O‘ydu.

Aynı etkinlikte duyurusu gerçekleştirilen, ancak detayları paylaşılmayan Galaxy A8s modelinin tasarımı gün yüzüne çıktı. Samsung’un çentikli ekran anlayışını baştan aşağı yenilediği Galaxy A8s tasarımı ile oldukça konuşulacak.

Galaxy A8s tasarımı ortaya çıktı!

Zira, bu modelde standart ekran çentiğinin aksine ön kamera ekrana gömülü bir şekilde gelecek. Bugün cihaza ait olduğu iddia edilen ekran koruyucunun ortaya çıkması, kameranın ekranın sol üst kısmına yerleştirileceğini doğrulamış oldu.

Birkaç ay sonra tanıtılacak olan Galaxy S10’unda benzer tasarımda bir ekrana sahip olması bekleniyor. Bu sayede Samsung’un çerçevesiz ekran tasarımında, kamera için ekran çentiği veya kızaklı bir yapı kullanmasına gerek kalmıyor.

Qualcomm’un Snapdragon 710 işlemcisinden güç alacak olan akıllı telefonun, 6 GB RAM ile birlikte gelmesi bekleniyor. 19.5:9 formatında bir ekranın yer alacağı akıllı telefon, 3000 mAh kapasiteli bir bataryadan beslenecek.

Kaynak: https://shiftdelete.net/ekrana-gomulu-kamerasiyla-galaxy-a8s-ortaya-cikti Yazar: Mehmet Ali Ertunç

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir