Kapat
Teknoloji 116 0

A’dan Z’ye Telif Hakkı

Tahmini okuma süresi: 1 dakika

Telif hakkı kısaca emek korumaktır. Biri sizin içeriğinizi kopyalayınca ona telif hakkı ihlalinde bulunabilirsiniz. Biz de bu konuya çok dikkat ediyoruz. Bizim içeriğimizi kopyalayan herkese telif hakkı ihlalinde bulunuyoruz. news.vidtekno.com projesinde de siz yazar oluyorsunuz. Sizin bir yerden içerik alıp almadığınızı kontrol etmek için siz yazıyı yayınlayınca telif hakkı ekibimizden her kelimesi teker teker onaylanması gerekiyor. Ondan önce de size yazarlık sözleşmesi imzalatıyoruz. Orada da telif hakkı olayları ile oluşabilecek tüm sorunlardan yazar sorumludur yazıyor. Siz başkasının içeriğini çalmayın. Karşı tarafta sizin içeriğinizi çalmasın.

Şöyle bir durum da var. Çoğu kişi bu durumda yanlış yapıyorlar. Siz başkasının videosunu yüklerseniz ve diğer başkasıda sizin çaldığınız videoyu kendi sitesine yüklerse siz o kişiye asla telif ihlalinde bulunamazsınız. Bulunursanız ve karşı taraf telif konusunda bilinçliyse siz zararlı çıkarsınız. Orjinal bir içeriğin çalınmasının hapis cezasına kadar cezaları var.

NE GİBİ İÇERİKLER TELİF HAKKINA GİRER?

Ses Kayıtları
Müzik
Bir Yerde Yazılmış Yazılar
Tiyatro ve TV Şovları
Resim
Reklam
Ve daha birçok içerik……

{Arda Çınar KAYA}

Hayatım yazılım üzerine. Oyun oynamayı pek sevmem. Bu yüzden bilgisayar oyunlarıyla ilgili haber yazmayı da sevmem. Güncel teknolojiye de ilgim var. Hobilerim TV ve Netflix izlemek. VidTekno'da editörlük yapıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir