Spotify rakibi olacak yeni uygulama duyuruldu

 Spotify rakibi olacak yeni uygulama duyuruldu

Müzik yayın servisi denilince akla ilk gelen markalardan birisi olan Spotify, birçok servis ile mücadele ediyor. Piyasanın lideri konumunda bulunan İsveçli müzik servis sağlayıcısı YouTube Music ve Apple Music ile büyük bir rekabet içerisinde. Bunların arasına Amazon Music uygulaması da katılıyor. Spotify’a göre daha geniş müzik kütüphaneleri sunacağı iddia edilen yeni Amazon uygulaması kullanıcıları heyecanladırmış durumda. Spotify rakibi listesine bir yenisi daha ekleniyor.

Spotify rakibi Amazon Music geliyor

Amazon Music zaten olan bir uygulamaydı fakat sadece Alexa ve diğer Amazon ürünleriyle birlikte kullanılabiliyordu. Bu durum Spotify ve benzeri müzik servisleri için ciddi bir tehdit oluşturmuyordu. Son verilen kararlar doğrultusunda AMU uygulaması da artık iOS ve Android platformlarında kullanılabilecek.

Amazon’un yaptığı açıklamaya göre, yeni uygulamayı Amazon Prime ya da Amazon Music Unlimited üyeliği olmayan müşteriler de reklam destekli bir şekilde kullanabilecek.

Amazon Music

Bu durum Spotify için rekabetin büyük oranda artması anlamına geliyor. YouTube Music ile kan kaybı yaşayan Spotify’ın hisse değerleri yüzde 5 oranında düşmüş durumda. Şirketin en büyük harcamaları telif haklarını satın almak için yapılıyor. Birçok müzik servisi olduğu için stüdyolar da telif ücretlerini arttırıyor. Spotify ise müşterilerini elinde tutmak ve en iyi hizmeti vermek için telif haklarını ödemek zorunda kalıyor.

Siz hangi müzik yayın servisini kullanmayı tercih ediyorsunuz?

Kaynak: https://shiftdelete.net/spotify-rakibi-olacak-yeni-uygulama-duyuruldu Yazar: Yazar: Gorkem Say

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın