VidTekno-Logo-1.png

Samsung Türkiye Satışları Durdu! Android Türkiye’den Çekilmeye Başladı

Samsung Türkiye Satışları Durdu! Android Türkiye’den Çekilmeye Başladı

Yaklaşık bir haftadır süren Google ile Rekabet Kurumu tartışmasını duymuşsunuz ama biz durumu şu şekilde özetleyelim.

Rekabet Kurumu Google’a Android işletim sistemli telefonlar Gmail, Google Chrome, YouTube, Google Maps gibi Google servisleri ile geliyor bu nedenle haksız rekabet oluyor, dedi. Yani Rekabet Kurumu küçük çaplı şirketlerin de Android yüklendiğinde Google tarafından bakın şu arama motoru da var, dilerseniz Google Chrome yerine bunu da kurabilirsiniz gibi ibare gösterilmesini istedi kısaca. Google’da bu durumu kabul etmeyerek Türkiye’den çekilme kararı aldı ve resmi yazı yayınladı. Eğer Google, Türkiye’den çekilirse Türkiye’de YouTube, Google Chrome, Google Maps gibi Google servisleri kullanılmayacak ve aldığı kararlar Türkiye’den Google’ın çekileceği yönünde.

Rekabet Kurumu olay hakkında bugün basın açıklaması yayınladı. Basın açıklamasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu yaşanan durumdan dolayı Samsung’un Türkiye’ye yeni cihaz getirilmesini durdurduğu ve yapılacak lansmanların ileri bir tarihe ertelendiği yönde iddialar mevcut. Olaylar şu anda ciddi yönde ilerliyor.

guest

1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Davut YAVUZ
Davut YAVUZ
2 yıl önce

Google a, rusya ve avruoa birligi ceza kesiyor. Biz de ” bizim.neyimiz eksik” diyerek ortaya cikiyoruz… olay bu.. tabi google bizi adam yerine koymuyor.. biz de küsüyoruz .. ama fare dağa küsmüş hesabı..

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin